MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

OBRAZEM: Mělnický košt má za sebou dvanáctý ročník

14. 8. 2018 | Mělník – Svatovavřinecké slavnosti mělnických vín a gastronomie se letos konaly už po dvanácté pod názvem Mělnický košt. 

OBRAZEM: Na zámku se slavily dožínky

14. 8. 2018 | Veltrusy - Závěr léta patří žním a dožínkám. Zámek Veltrusy ožil v sobotu 11. srpna oslavami žní a obilí při tradiční akcí Dožínky hraběte Chotka.

Zákaz užívání povrchových vod platí skoro v celém regionu

14. 8. 2018 | Mělnicko – Na mnoha místech v regionu byl vzhledem k vlně veder, která zasáhla Česko, vyhlášen zákaz odběru povrchových vod.

Vedro ovlivňuje psychiku. Lidé jsou více podráždění

13. 8. 2018 | Mělnicko - Neustávající vedra ve dne i v noci způsobují kromě tělesných problémů také psychické potíže. Mnoho lidí si tak v létě stěžuje na pocit vyčerpání, stresu nebo úzkosti. Extrémními teplotami jsou nejvíce ohrožení senioři i lidé s duševními nemocemi.

Další smrt na kolejích! Mladíka srazil nákladní vlak

9. 8. 2018 | Kralupy – K nešťastné tragédii došlo ve středu kolem desáté hodiny večer. Na vlakové zastávce Kralupy nad Vltavou – Minice nepřežil střet s nákladním vlakem jedenadvacetiletý mladík.

Věrná garda nacvičuje na vystoupení před hodnotící komisí

9. 8. 2018 | Cítov – Cítov letos zvítězil v soutěži o nejlepší vesnici Středočeského kraje. Vysloužil si tak zlatou stuhu a postoupil do celostátního finále. Na začátku září proto znovu přijede hodnotící komise, která bude o nejlepších obcích v Česku rozhodovat. Cítovu by k dobrému umístění měla pomoci i místní skupina sokolek, která oživí akci svým kulturním vystoupením, a tak se v těchto dnech pilně zkouší.

Uzavírka Kokořínské komplikuje život i lidem v panelových domech

8. 8. 2018 | Mělník – Uzavírka Kokořínské ulice v Mělníku stále silně komplikuje dopravu ve městě. Lidé nadávají na nákladní auta ve městě, ale jiná objízdná trasa nebyla možná. Mělníkem kamiony prostě projíždět musejí. Podle některých se nedají v těchto vedrech otevřít okna v panelácích. Pod okny jim totiž krouží nákladní doprava.

Horké počasí plní ordinace lékařů. Nebezpečí hrozí zejména dětem a seniorům

7. 8. 2018 | Mělnicko - Pocit únavy, vyčerpání organismu nebo nevolnost. Přetrvávající tropické teploty posledních týdnů se začínají podepisovat i na zdravotním stavu lidí. Příznaky přehřátí by neměli podle lékařů podcenit hlavně starší lidé a rodiče malých dětí. Kolaps z horka může ale hrozit i člověku bez vážnějších zdravotních problémů.

Sucho houbařům nepřeje, začínají tu růst tropické druhy

6. 8. 2018 | Mělnicko – Houbaři na Mělnicku mají letos vyloženě smůlu. Pokud dostanou chuť na smaženici, musí si zajet daleko za hranice regionu. Obrovské sucho, které sužuje celou zemi, se projevuje i v lesích. Houby nerostou a mykologové odsud doslova utíkají.

Lidé si své mazlíčky na dovolenou neberou. Hotely pro zvířata praskají ve švech

4. 8. 2018 | Mělnicko - Slunce neúprosně svítí a období dovolených je dávno v plném proudu. Starost o domácí mazlíčky tak často připadá na přátele, rodinu nebo sousedy. Co ale dělat, když ani jeden z nich nemá na hlídání čas? Majitelé zvířat se začínají stále více spoléhat na služby psích a kočičích hotelů. Ty jsou už ale nyní beznadějně přeplněné.

Liběchovští se dočkali! Kostelíček bude patřit městu

3. 8. 2018 | Liběchov – Kostelíček v Liběchově konečně míří do rukou Liběchovákům.

Koupaliště jsou přeplněná. Kvalita vody je vynikající

1. 8. 2018 | Mělnicko – Obléknout plavky, nafouknout lehátko a skočit do vody. Vysoké letní teploty už po několik týdnů přetrvávají a stále více lidí tak hledá útočiště u nejbližšího jezera, nebo koupaliště. Proč také ne? Kvalita vody je podle hygieniků ke koupání přímo ideální!

Uzavírka Kokořínské komplikuje výjezd i hasičům

30. 7. 2018 | Mělník – Uzavírka Kokořínské ulice v Mělníku, která způsobuje značné dopravní komplikace, se od příštího týdne ještě rozšíří.

Na výrobu papírových Olovnic padly i volební lístky

28. 7. 2018 | Olovnice /FOTOGALERIE/ – Šest let doslova mravenčí práce vystavuje ještě tento víkend v sále nad olovnickou restaurací František Sklenář. Výsledkem jeho snažení je téměř celá vesnice Olovnice postavená z kartonových krabic. Domy ovšem vypadají přesně stejně jako v 50. letech minulého století.

Vedoucím táborů dochází s mobily trpělivost

27. 7. 2018 | Mělnicko - Mnohé děti si už nedovedou bez chytrého telefonu představit ani jeden den. Pořadatelé letních táborů tak každoročně vymýšlejí programy plné her a sportovních aktivit, které je mají zabavit. Přesto se někteří jejich účastníci vzdávají svého mobilního telefonu jen neradi.

Rekreační chaty jdou na Mělnicku na dračku. Zájemci si ale musí připlatit

26. 7. 2018 | Mělnicko /INFOGRAFIKA/ - S chataři se na Mělnicku v posledních letech doslova takzvaně roztrhl pytel. Pořizovací ceny rekreačních nemovitostí jsou totiž ve středních Čechách leckdy mnohem nižší, než je tomu u bytů či domů. Lidé hledající vlastní bydlení tak proto raději investují do chat a chalup. Podle realitních makléřů už nyní poptávka výrazně převyšuje nabídku.

Doprava v Mělníku kolabuje, Kokořínská už je uzavřena

24. 7. 2018 | Mělník – Na řidiče čeká v Mělníku dopravní kolaps. Dlouhé kolony se táhnou přes celé město. Všude jsou značeny objížďky a na několika křižovatkách byla změněna i přednost v jízdě. Vedení mělnické radnice nabádá šoféry především nákladních vozů: „Vyhněte se Mělníku až do listopadu!“

VIDEO: V Cítově se hrálo Naostro

21. 7. 2018 | Cítov /FOTOGALERIE/ - Krajské kolo 24. ročníku soutěže Vesnice roku 2018 proběhlo v červnu a ve čtvrtek 14. června byly vyhlášeny výsledky. Zlatou stuhu získala obec Cítov. Stala se v letošním roce Vesnicí roku a postupuje do celostátního kola, které se uskuteční v září. 

Kralupy mají vlastní fotorám, uvnitř je ale vidět Nelahozeves

21. 7. 2018 | Kralupy - Máte tušení, co je to BIGFRAM? Tento počeštěný výraz je složeninou dvou anglických slovíček big a frame a dá se přeložit jako velký rám. A přesně takový rám byl na začátku prázdnin postaven na pravém břehu řeky Vltavy v Kralupech nad Vltavou.

Zemědělce na Mělnicku trápí nedostatek vody. Sucho zasáhlo i včelaře

19. 7. 2018 | Mělnicko /INFOGRAFIKA/ - Sucha sužují už několik měsíců celou republiku a nevyhnula se ani Mělnicku. Nedostatek vody trápí zejména zemědělce a drobné živnostníky.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
18:12:57 | 14.08.2018Kraj se zapojí do programu umožňujícího bezplatné školní stravování pro žáky ze sociálně slabých rodin

STŘEDOČESKÝ KRAJ zahájí přípravné práce na podání žádosti v rámci projektu "Obědy do škol ve Středočeském kraji" financovaného z Operačního programu potravinové a materiální pomoci (OPMPP). Účast kraje v projektu, který umožní bezplatné stravování ...

Benefičním koncertem oslaví tenorista Rolando Villazón 10 let v roli evropského ambasadora smíchu

06.06.2018 | Z regionu

PRAHA - Nezisková organizace Zdravotní klaun roznáší prostřednictvím svých 86 profesionálních klaunů smích nemocným dětem a osamělým seniorům již osmn ...

V Kralupech nad Vltavou postaví Lidl další prodejnu nové generace

05.06.2018 | Z regionu

Současná prodejna Lidl v Kralupech nad Vltavou bude od 9. června na několik měsíců uzavřena. Během této doby bude na jejím místě postavena prodejna no ...Úterý 14.8.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.