MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Komentovaná vycházka Liběchovem

Kdy:
Sobota 02.04.2016 od 09:30 hod
Kde:
Zámek , Liběchov
Pořadatel:
Sdílet:

Před zámkem Vás budou očekávat p. Mgr. A. Vítová, Ing. J. Janáček a Ing. F. Ohem. Zasvěceným průvodcem bude p. Ing. Janáček - kronikář města, který podá základní informace o Liběchově a navštívených památkách. Procházka může trvat cca 2-3 hod.
Liběchov je obec s necelou tisícovkou obyvatel. Od roku 2007 má status města. Po Mnichovu stala se na 6 let správní součástí Německé říše. Občané hlásící se k německé národnosti byli po válce vysídleni. Řada domů dosud zůstává v neutěšeném stavu, zejména podél průchozí silnice na Dubou I/9, stejně jak zámek, v roce 2002 velmi těžce postižený pětisetletou povodní. Přesto jde o místo památkově i krajinně vysoce pozoruhodné, s mimořádně bohatou historií, s nádherným a hojně navštěvovaným okolím. Účastnící obdrží stručný text s informacemi o památkách Liběchova a mohou se zúčastnit zajímavého kvízu v poznávání památek. Máme řešení v případě špatného počasí, připravíme malé občerstvení a je možnost se podívat do nově otevřeného Informačního centra.

Doprava: Autobusem PID z Prahy a Mělníka, spojem Praha-Štětí nebo ČD. Osobní auta mohou parkovat na parkovišti před zámkem na nám. V. Levého.
Čas a místo srazu: 9,30 hod před zámkem Liběchov - nám. V. Levého

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí50,014972686768