MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Práce na silnici ke kralupskému hřbitovu opět začaly

21.02.2020
Stavební práce na hojně využívané silnici vedoucí směrem k hlavnímu kralupskému hřbitovu, která dál pokračuje do Dolan a Libčic, opět začaly. Oprava vozovky by měla trvat od pondělí 17. února do června letošního roku.
Foto: stredocesky.cz
Samotná stavba byla zahájena 26. srpna loňského roku, přičemž byla doba realizace stanovena na osm měsíců. V období do 13. prosince se stihly opravit tři z celkem pěti navržených a opravovaných úseků. Následovala zimní technologická přestávka, která byla z důvodu dlouhodobých vyhovujících klimatických podmínek již ukončena, a práce na zbývajících dvou úsecích tak mohou pokračovat.

Důvodem zahájení stavebních prací byl fakt, že na počátku této krajské silnice III/24017 došlo po předchozí rekonstrukci k nečekanému poklesu silnice v důsledku soustavného odplavování materiálu zemního tělesa pod hranou vozovky. Tím byla ohrožena nejen samotná silnice, ale především rodinné domky nacházející se těsně pod počátkem vzhůru se vinoucí silnice.

První část silnice vedoucí vzhůru od kralupské křižovatky ulic Bořivojova, Minická a U Hřbitova byla až po první zatáčku opravena již do loňských vánoc. Zimní technologická pauza byla zaviněna především tím, že většina betonárek v období obvykle mrazivých týdnů výrobu betonových směsí dočasně přerušuje.

Odstranění havárie zemního tělesa je zcela a plně v režii Krajské správy silnic Středočeského kraje. Stavbu realizuje českolipská firma SaM, která má se sanacemi klíčových dopravních staveb již mnohaleté zkušenosti. Aktivně spolupracuje v rámci svých možností také město Kralupy.

Díky nečekaně teplé zimě mohly být započaty práce již v pondělí 17. února, a to hned za první ostrou zatáčkou vzhůru se vinoucí silnice.

Stavební dělníci už stihli odstranit asfaltový koberec až na původní kostky. Do další kritické části havarované vozovky budou brzy provedeny vrty pro umístění velkoprůměrových pilot 600 a 800 mm. Dále je zde opět počítáno s důkladnými mikropilotami tahovými a následně na těchto vybudovanými železobetonovými úhlovými stěnami. Pod opravovanou "jarní" částí vozovky za zatáčkou již naštěstí nejsou žádné domy, a proto zde zřejmě bude možno uplatnit svižnější postup.

Bohužel, opravovaná silnice je stále stavbou a je třeba až do odvolání akceptovat objížďku přes celé Kralupy a dále přes obec Debrno.

Celkové náklady na stavbu činí 32 493 340,21 Kč včetně DPH. Jak bylo uvedeno výše, zhotovitelem je stavební společnost SaM silnice a mosty Česká Lípa.
Autor: Středočeský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Nové štítky na přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě desítky křížení ve Středočeském, v Plzeňském a Karlovarském kraji. Cílem je zlepšit identifikaci ...

Středočeský kraj chce finančně podpořit místní akční skupiny v celém kraji a rozvoj podnikání

Kraj plánuje finančně podpořit Krajské sdružení Národní sítě Místních akčních skupin Středočeského kraje a rozvoj podnikání ve vybraných obcích. Obce ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

Díky 3 novým turistickým trasám se turisté již brzy dočkají tzv. Brdské hřebenovky dlouhé 120 km

Tři nové pěší trasy o celkové délce 13 km byly nově vyznačeny v Brdech. Nové trasy vznikly ve spolupráci spolku Brdy, Podbrdsko s Klubem českých turis ...

Znepokojivý průzkum: Děti ve Středočeském kraji tráví na internetu průměrně 5 hodin denně

Děti ve Středočeském kraji jsou na internetu průměrně 5 hodin denně. Se závislostmi i šikanou bojuje dostupná primární prevence. Oproti tomu jsou v kr ...

Středa 12.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes