MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Mělník, Středočeský kraj

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo

18. 9. 2019 | /ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano

16. 9. 2019 | Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

Dny evropského dědictví otevřely památky

Dny evropského dědictví otevřely památky

15. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Dny evropského dědictví každý rok v září otevírají brány památek, které jsou úplně anebo částečně pro veřejnost během roku nepřístupné. Dny evropského dědictví 2019 nesly téma Památky a zábava a na Mělnicku bylo lokálním garantem Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s dalšími partnery a patrioty. Mottem se stala slova památkářů Petra Macka a Pavla Zahradníka. „Mělník, snad díky své výhodné poloze ve středu Čech, je charakteristický svou nestálou proměnou, citlivě reflektující prů ...

Farmářské trhy zpestřila přednáška o tom, jak zpestřit život domácím mazlíčkům

Farmářské trhy zpestřila přednáška o tom, jak zpestřit život domácím mazlíčkům

14. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Farmářské trhy vypukly v sobotu 14. září v Mělníku. Bylo na nich možné nakoupit ovoce a zeleninu z Polabí, ochutnat nějakou místní specialistu, nebo jen tak posedět a popovídat se sousedy. 

Uvidí řadu kulturních památek

Uvidí řadu kulturních památek

14. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ O tomto víkendu začínají Dny evropského dědictví, které v roli lokálního garanta pořádá Regionální muzeum Mělník. Ve spolupráci s místními patrioty a spolky tak budou až do neděle 15. září návštěvníkům zpřístupněny vybrané památkové objekty v Mělníku, ve Vrbně, v Liběchově a také v Záboří. 

Bojí se hradní kasteláni strašidel? Zvědavci se mohou zeptat

Bojí se hradní kasteláni strašidel? Zvědavci se mohou zeptat

13. 9. 2019 | Pocta myslivosti citlivé vůči okolní krajině, nahlédnutí do soukromí prvorepublikové elity či třeba poučení o tom, na čem si přes sto lety pochutnávali zámečtí páni. Mimochodem – tipli byste správně, pokud by byly na výběr polévka pivní a slepičí, která z nich měla paní kněžnu více posílit po porodu? Taková jsou témata, jimž se budou o víkendu věnovat mimořádné akce zvoucí návštěvníky na některé ze středočeských hradů a zámků, ale i další památkové objekty. Informoval o tom Tomáš Pospíšil z Náro ...

Nabídka pestrého víkendu potěší hlavně děti

Nabídka pestrého víkendu potěší hlavně děti

13. 9. 2019 | Programy pro děti, kulturní zážitky, ale i hodně aktivního pohybu. To nabízí Kateřina Kubíčková za Středočeskou centrálu cestovního ruchu jako aktuální tipy pro plánování programu na víkend.

Vernisáž výstavy navštívil velvyslanec Lucemburska

Vernisáž výstavy navštívil velvyslanec Lucemburska

11. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Vernisáž zahájila v úterý 10. září v Masarykově kulturním domě v Mělníku výstavu fotografií Josefa Luxemburga. Výstavu s názvem Malé toulky Lucemburským velkovévodstvím navštívil mimo jiné i velvyslanec Lucemburska v Čechách Gérard Philipe a lucemburský malíř českého původu Ota Nalezinek.

Petr Mikeska: Řekové prý tak ukecaného Čecha neviděli

Petr Mikeska: Řekové prý tak ukecaného Čecha neviděli

10. 9. 2019 | /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ještě před pár dny byste ho mohli potkat na řeckém ostrově Thassos. Jenže teď ho potkáte patrně v boleslavském divadle. Letní divadelní prázdniny prožívá každoročně právě v Řecku. I tam ale myslí na to, co ho čeká v Mladé Boleslavi. Petr Mikeska je nejen herec, ale i režisér a umělecký šéf prestižní české divadelní scény – Městského divadla Mladá Boleslav. Ke všemu je držitelem Thálie v nejprestižnější kategorii – herec. ...

Výstava hub šířila osvětu

Výstava hub šířila osvětu

9. 9. 2019 | Velký sál Regionálního muzea v Mělníku patřil ve čtvrtek 5. září houbám. Výstava hub má již tradici a v muzeu patří mezi nejkratší výstavy vůbec. K vidění jsou skutečné houby nasbírané v lese. Expozici hub již tradičně rozšiřují pracovníci muzea svojí výpravou do lesa, kde se snaží objevit co nejvíce druhů, aby výstavní nabídka byla co nejpestřejší.

Zdroj: melnicky.denik.cz | Další zprávy »
14:13:07 | 18.09.2019Mělnické Vinobraní 2019

Kdy: Pátek 20.09.2019
Kde: Náměstí Míru, Mělník
Navštivte kolébku vinařské tradice v Čechách a vychutnejte si atmosféru historického města na soutoku Labe a Vltavy. Mělnické kulturní centrum pro návštěvníky vinobraní zajišťuje produkci Zámecké ...

Hezky česky od podlahy - koncert / Mělník

Kdy: Úterý 24.09.2019
Kde: Hudební sál MKD, Mělník

Art - Divadlo / Mělník

Kdy: Středa 25.09.2019
Kde: Divadelní sál MKD, Mělník

Život pod horou Fudži - Přednáška / Mělník

Kdy: Pondělí 30.09.2019
Kde: Hudební sál MKD, Mělník

Nina Rosa - Koncert / Mělník

Kdy: Středa 02.10.2019
Kde: Hudební sál MKD, MělníkStředa 18.9.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.