MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Mělník, Středočeský kraj

Votvírák přerušily a nakonec i zkrátily bouřky

Votvírák přerušily a nakonec i zkrátily bouřky

16. 6. 2019 | Milovice /FOTOGALERIE/ - Vedro, vítr, déšť, ale hlavně pořádná nálož muziky. To byl letošní Votvírák. Již od čtvrtka 13. června se scházeli návštěvníci na letišti Boží Dar. Festival Votvírák je považován za oficiální otevření festivalové sezóny.

Bach for All hraje pro nadaci Pink Bubble

Bach for All hraje pro nadaci Pink Bubble

15. 6. 2019 | Praha /VIDEO/ - Třetí ročník mezinárodního hudebního festivalu Bach for All se opět rozezní pražským létem. Až do září se mohou milovníci bachovské hudby těšit na netradiční i klasické pojetí hudby tohoto génia.

Středočeská galerie láká do zahrady na hudební zážitky

Středočeská galerie láká do zahrady na hudební zážitky

13. 6. 2019 | Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nejen na výtvarné, ale i na hudební, a dokonce také na cirkusové zážitky chce GASK neboli Galerie Středočeského kraje působící v někdejší jezuitské koleji v Kutné Hoře lákat nejenom místní a aktuální návštěvníky historického města, ale rovněž posluchače a diváky ze vzdálenějších lokalit.

Votvírák přivítá i Hanu Zagorovou

Votvírák přivítá i Hanu Zagorovou

11. 6. 2019 | Milovice – Na milovickém letišti se chystá zahájení festivalové sezóny v podobě hudebního festivalu Votvírák 2019. Hrát se bude už tento pátek a sobotu na čtyřech hudebních scénách a dorazí popové a rockové hvězdy z Čech a Slovenska.

Festival byl přehlídkou hudby, zpěvu a tance

Festival byl přehlídkou hudby, zpěvu a tance

11. 6. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělník ožil letos již po jedenadvacáté folklórním festivalem Mělnický Vrkoč, který každý rok nabízí pestrou škálu lidových tradic z různých koutů republiky.

Kralupské slavnostní defilé trvalo až do konce víkendu

Kralupské slavnostní defilé trvalo až do konce víkendu

10. 6. 2019 | Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ - Pětidenní slavnosti Dny Kralup 2019 odstartovaly ve středu 5. června odpoledne s plánovaným vyvrcholením v neděli. Jednalo se opět po roce o přehlídku kulturně - sportovních akcí pro Kralupany s mimořádně velkým organizačním podílem tamních společenských institucí, mládeže i škol. Akce se konala na počest 117. výročí povýšení někdejšího městysu v r. 1902 císařem Františkem Josefem I. na město. ...

Neobvyklé zážitky dnem i nocí: víkend zahrad a muzejní festival

Neobvyklé zážitky dnem i nocí: víkend zahrad a muzejní festival

8. 6. 2019 | Střední Čechy – Do míst, kam se jinak běžně nedostanou, nebo alespoň za netradičními zážitky, se lidé mohou o víkendu vypravit za světla i za tmy. Opravdu. Nabízejí to dvě celorepublikové akce: koná se Víkend otevřených zahrad – a současně vrcholí program Festivalu muzejních nocí.

Zkouška propojila mezinárodní umělce s těmi místními

Zkouška propojila mezinárodní umělce s těmi místními

7. 6. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Umělecký ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora, violoncellista Jiří Bárta, mnohokrát zopakoval, že na kutnohorském festivalu je mu blízká zejména jeho dynamika, intimita a neopakovatelná atmosféra. Všechny tyto aspekty vycházejí zejména z toho, že umělci se potkávají až v Kutné Hoře jen pár hodin před vystoupením v rámci zkoušek.

Portréty lidických přeživších přináší optimistické poselství

Portréty lidických přeživších přináší optimistické poselství

7. 6. 2019 | Neratovice /FOTOGALERIE/ - Vernisáž ve Společenském domě v Neratovicích otevřela výstavu fotografa Martina Homoly s názvem Domov můj svědectví portrétů. Už samotný název výstavy napovídá, že jde o výstavu s velkým přesahem. Je to projekt, který připomíná lidickou tragédii portréty přeživších lidických dětí a žen. I přes těžké téma působí portréty optimisticky a vyvolávají pozitivní pocit.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2019 pokračuje až do neděle

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2019 pokračuje až do neděle

4. 6. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Až do neděle 9. června pokračují koncerty v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2019. Dvanáctý ročník festivalu vážné hudby má za sebou už čtyři koncerty. V sobotu 1. června se v kapli Božího těla uskutečnilo tradiční Preludium, tentokrát v podání multižánrové umělkyně Gabriely Vermelho a kapely GaRe. Neděle už patřila zahajovacímu orchestrálnímu koncertu a skladbám Ludwiga van Beethovena v chrámu svaté Barbory. ...

Zdroj: melnicky.denik.cz | Další zprávy »
12:13:21 | 17.06.2019Docuku - Koncert / Mělník

Kdy: Středa 19.06.2019
Kde: Náměstí Míru, Mělník
Koncert v rámci Mělnického kulturního léta. Šestičlenná hudební formace Docuku z Valašského Meziříčí vznikla na sklonku r. 2001 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její ...

SLÁVEK FORMAN FB BAND / Neratovice

Kdy: Čtvrtek 18.07.2019
Kde: Jazzový klub SD, Neratovice

Houba: NIČEHO NELITUJEM tour 2019 - Mělník

Kdy: Sobota 12.10.2019
Kde: Stará Mydlárna, náměstí Karla IV. 140, Mělník

ČECHOMOR - Koncert / Neratovice

Kdy: Pátek 18.10.2019
Kde: Společenský dům , Neratovice

CO UŽ UMÍM? XII. - Výstava / Mělník

Kdy: Úterý 28.05.2019
Kde: Regionální muzeum, MělníkPondělí 17.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.