MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Mělník a Středočeský kraj

FOTO: Začalo Středočeské kulturní léto. Bohatý program nabídne operu i cirkus

18. 5. 2022 | Další ročník Středočeského kulturního léta byl slavnostně zahájen ve středu 18. května u Památníku Karla Čapka ve Staré Huti. Díky zcela uvolněným pandemickým restrikcím spojených se mohou milovníci koncertů, výstav a dalších kulturních zážitků, umocněných ikonickými místy zámků, historických vil a skanzenů, těšit na celkem pětapadesát akcí, jež se uskuteční na dvaadvaceti místech.

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku

18. 5. 2022 | Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Operní týden: organizovat kulturní akce není jednoduché ani v klidných dobách

17. 5. 2022 | /ROZHOVOR/ Operní týden Kutná Hora se znovu uskuteční v červnu. Festivalové večery ale zdaleka nenabídnou jen operu. Jak těžké je organizovat kulturní akce po dvou letech pandemie a v době ekonomické krize, ale i o úmrtí manžela, dirigenta Františka Drse, hovořila s Deníkem ředitelka festivalu Karolina Hromádková.

FOTO: Rammstein v Praze. Němečtí metalisté stále umí překvapit i šokovat

17. 5. 2022 | Němečtí Rammstein v Praze úspěšně začali své evropské turné. V neděli 15. a pondělí 16. května představili fanouškům na letišti v Letňanech svoji aktuální show. Deník navštívil koncert, který se konal 16. května.

Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb

17. 5. 2022 | V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.

Avatar se vrací. Dechberoucí svět modrých bytostí dorazí do kin v prosinci

11. 5. 2022 | /VIDEO/ Nad modrými vodami se velebně nesou létající torukové, pod hladinou vlají řasy a korály a po mohutných zelených kořenech pod skalami skáčou děti. Čarovný svět Avatarů je zpět. Dlouho očekávané pokračování životního projektu Jamese Camerona o harmonické symbióze lidí a přírody se vrátí do kin o Vánocích. Jako malou ochutnávku nabízejí tvůrci první trailer.

Kultura ožívá. Plesy na Mělnicku mají plno, divadlo zatím na diváky čeká

11. 5. 2022 | S rozvolněním začaly na Mělnicku ožívat i společenské a kulturní akce. O plesy a zábavy je po dlouhé pauze velký zájem. Naopak klesl zájem o divadlo či koncerty.

OBRAZEM: Neratovická ZUŠ pořádala koncert učitelů

10. 5. 2022 | Základní umělecká škola v Neratovicích uspořádala v pondělí koncert učitelů, na který se do sálu školy přišlo podívat několik desítek lidí. Zazněla také píseň Je suis malade v podání Veroniky Hálové v klavírním doprovodu Vladimíra Figara. Za svůj pěvecký výkon sklidila od publika velký potlesk.

Rád se nechávám překvapovat, říká malíř a ilustrátor Petr Nikl

9. 5. 2022 | „Podstatné je podělit se s ostatními o to, co je pro mne fascinující. Jestli to vytvořil červotoč, nebo já svou rukou, to už je vlastně trochu jedno,“ říká výtvarník a hudebník Petr Nikl (61). Jeden z našich nejúspěšnějších tvůrců má na kontě bezpočet ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Jindřicha Chalupeckého či nominace na Cenu Astrid Lindgrenové. 

Mělnicko: Posezení u vína i piva, koupání pro psy či samoobslužné muzeum

8. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Mělnicko a Kokořínsko dokáže nabídnout spoustu zážitků pro všechny smysly – chuťové pohárky vyjímaje. Ostatně je to oblast, jíž návštěvníci mohou proputovat od posezení u místního vína k místnímu pivu. 

Zdroj: melnicky.denik.cz | Další zprávy »
04:11:48 | 21.05.2022

Sobota 21.5.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.