MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Ostuda i strach o vnoučata. Smířit se s homosexualitou dětí je pro rodiče těžké

27. 3. 2023 | Tati, mami, jsem homosexuál. Přijmout takovou informaci není pro rodiče vždy jednoduché. O tom, jak a proč se neobracet k této skutečnosti zády, neodsuzovat své děti a jejich identitu nezpochybňovat, jsme si povídali s psycholožkou Markétou Švamberk Šauerovou z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a vysoké školy Palestra.

Zahrádkaříte? Pak možná přispíváte k ničení klimatu. Může za to rašelina

27. 3. 2023 | Těžba rašeliny narušuje ekosystém a je těžko obnovitelným zásahem do krajiny. Evropské státy proto od jejího získávání upouštějí. Ekologové však varují před drancováním půdy ve východních zemích. Většina natěžené hmoty skončí v zahradnických substrátech.

Benda z ODS na Ústavním soudu? Politici tam patří, říká prezident Petr Pavel

27. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel začal pracovat na výběru nových ústavních soudců, což je jednou z jeho pravomocí. Kandidáty nebude vybírat sám, k debatě si přizval odborníky napříč právnickým i akademickým prostorem. „Celý proces bude transparentní,“ slíbil nový prezident.

Česko potrápí silný vítr. Mohou se tvořit sněhové jazyky, varují meteorologové

27. 3. 2023 | Na jihu Čech a ve východní polovině ČR bude hodně větrno nejen v pondělí, ale i v úterý. V polohách se sněhem bude vítr do noci na středu tvořit sněhové jazyky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V pondělí má vítr ve zmíněných oblastech foukat rychlostí kolem 70 kilometrů v hodiny, v úterý by měly být jeho poryvy o něco slabší, kolem 65 kilometrů v hodině.

Jako na houpačce. Po studené frontě se v týdnu vrátí jarní teploty

27. 3. 2023 | Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové. Po ochlazení z počátku týdne se od středy do Česka vrátí jarní teploty, vystoupají i nad 15 stupňů Celsia. Sněhové přeháňky v polovině týdne vystřídá déšť. Víkend by měl být opět chladnější. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

PODCAST: Dějiny temné i tajemné. Zapomenutá vražda

27. 3. 2023 | Na sklonku února roku 1967 došlo na Jesenicku k bestiální vraždě, která představovala - až do útoku Olgy Hepnarové v roce 1973 – největší masovou vraždu spáchanou jedním pachatelem v poválečném Československu. Vrah Josef Svoboda během jediné noci ubil sekerou sedm lidí, a sám spáchal sebevraždu. Otřesný zločin však později překryly události roku 1968 a, na rozdíl od činu Olgy Hepnarové, byl téměř zapomenut. ...

VIDEO: O otevírání Hradu i demonstracích. Petr Pavel odpovídal v debatě Deníku

27. 3. 2023 | Kdy se Pražský hrad pootevře návštěvníkům a jak probíhají kontroly v Kanceláři prezidenta republiky nebo v Lesní správě Lány? Druhá prezidentská debata Deníku s Petrem Pavlem byla věnována nejenom těmto dvěma tématům. Nestihli jste přímý přenos? Na záznam se můžete podívat v článku. 

Do Česka se vrátí sníh. Hrozí i silný vítr, varují meteorologové

26. 3. 2023 | V noci na pondělí začne na severu Čech sněžit, napadnou čtyři až osm centimetrů sněhu. K ránu se na jihu a východě Česka přidá silný vítr, upozornil v nedělní výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí do pondělního večera.

Sobotní komunální volby ve 33 obcích přilákaly 70 procent voličů

26. 3. 2023 | K sobotním komunálním volbám, které se uskutečnily ve 33 obcích v Čechách a na Moravě, přišlo v průměru 70 procent voličů. Téměř stoprocentní byla jejich účast v Hradišti na Rokycansku, kde z 37 voličů nepřišel hlasovat pouze jeden. Naopak nejnižší účast byla ve Lhánicích na Třebíčsku, kde odvolilo 46,88 procenta ze 128 voličů, oznámil dnes mluvčí Českého statistického úřadu Jan Cieslar. Loni v září v celorepublikových obecních volbách dosáhla průměrná účast 46 procent ...

Nejkritičtější po propuštění z vězení bývá první půlrok, říká Andrea Matoušková

26. 3. 2023 | Před pár měsíci se v jihočeském Písku otevřel první český Probační dům. Inspirací byla praxe z Kanady, Velké Británie či ze skandinávských zemí. „Jedná se o resocializační program určený podmíněně propuštěným lidem, kterým soud uloží, aby v něm po návratu z vězení půl roku žili. Musí dodržovat daná pravidla, chodit do práce, být finančně soběstační, uklízet a zároveň vycházet s lidmi v domě i okolí,“ přiblížila v rozhovoru pro Deník ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková. ...

Zemřel válečný veterán a bývalý stíhací pilot RAF Emil Boček. Bylo mu 100 let

25. 3. 2023 | Zemřel válečný veterán a bývalý český stíhací pilot britského Královského letectva (RAF) Emil Boček, bylo mu 100 let. O sobotním úmrtí brněnského rodáka, posledního žijícího letce RAF českého původu, informovalo na facebooku Komunitní centrum pro válečné veterány Brno. Boček byl rodák z Brna-Tuřan, v poslední době žil v jednom z brněnských domovů pro seniory.

Jsou žáci přetěžovaní? Čtenáři Deníku se zapojili do třaskavé debaty o úkolech

25. 3. 2023 | Nejen ve veřejném prostoru, ale i mezi čtenáři Deníku se strhla diskuze kolem iniciativy vysokoškolské pedagožky z Univerzity Pardubice Heleny Zitkové, která vyvěsila na petičním serveru výzvu Společně za dobrovolné úkoly ve školách. Pod ní se podepsalo přes tisíc lidí. Mnoho rodičů se také s Deníkem podělilo o své názory. Některé z nich vám přinášíme.

PODCAST: Jurečkovi spokojení důchodci

25. 3. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Adrenalin s prezidentem. Deník chystá další živou debatu s Petrem Pavlem

25. 3. 2023 | Deník.cz je médium, které chce být svým čtenářům co nejblíž. A protože život každého člověka ovlivňují politici, jejich dobrá, horší i špatná rozhodnutí, chtěli jsme voličům nabídnout možnost co nejtěsnějšího kontaktu s osobnostmi, které mají největší zodpovědnost. Před sněmovními volbami v roce 2021 jsme proto přinesli sedmidílný seriál debat s kandidáty na premiéra, Andrejem Babišem, Ivanem Bartošem a Petrem Fialou. Jako moderátorka jsem se vždy opírala o dotazy čtenářů nebo dopisy, které mi m ...

Střídání času by mohlo skončit do pěti let, říká europoslanec Tomáš Zdechovský

25. 3. 2023 | Jedním z politiků, kteří usilují o zrušení letního času, je poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Přestože Evropská komise tuto věc neřeší, mohlo by podle něj v ideálním případě zbytečné přetáčení ručiček do pěti let skončit.

Změna času 2023: Kdy a v kolik se mění, jak působí na zdraví, proč se tak děje

25. 3. 2023 | Poslední březnovou neděli nám přechod na letní čas znovu „ukousne“ hodinu života. Deník přináší odpovědi na otázky, proč se vlastně hodiny musí přetáčet či jaké jsou vyhlídky tohoto obyčeje do příštích let.

Fiala: Ruské únosy ukrajinských dětí jsou odporné, jsme připraveni jim bránit

24. 3. 2023 | Země Evropské unie jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí do Ruska a povedou k potrestání jejich strůjců. Před jednáním unijních lídrů v Bruselu to řekl český premiér Petr Fiala, který označil únosy praktikované Moskvou za „mimořádně odporné“.

PODCAST: Jsem homosexuál! Děti si raději sáhnou na život, pravdy se bojí

24. 3. 2023 | Pro dětskou nebo dospívající duši je hledání vlastní sexuální identity složité a často ještě složitější je o této skutečnosti informovat rodinu a své blízké. Přinášíme vám další díl podcastu ze série Rozdělené rodiny. Tentokrát s názvem Smíření s vlastní identitou.

Mrazivá smrt lyžařů Hanče a Vrbaty: Ani hrdinský čin soupeře neodvrátil tragédii

24. 3. 2023 | Právě dnes uplynulo 110 let od tragédie Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na Zlatém návrší v Krkonoších, kterou loni připomněl i nový film Poslední závod. Ten konečně po více než stovce let zviditelnil i příběh pražského Němce Emericha Ratha, Hančova soupeře, který nasadil život při pokusu o jeho záchranu. A kdo byl Oswald Bartel, hlavní Hančův německý sok, považovaný za favorita závodu? Zasloužil si roli padoucha? ...

Staré domy se v Česku povinně zateplovat nebudou, ujistil premiér Fiala

23. 3. 2023 | Budou Češi v budoucnu muset povinně zateplovat staré budovy? A jak se Česko staví ke kontroverzní emisní normě Euro 7? Pětadvacátá premiérská debata s Petrem Fialou byla věnována evropskému boji s emisemi.

Zdroj: Deník - denik.cz
18:13:23 | 27.03.2023Zpravodajství MělníkDnes.cz

PID: Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu začne od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních ...

Správa železnic hledá dodavatele ETCS pro více než stokilometrový úsek na levém břehu Labe

Správa železnic vyhlásila tendr na projekt a realizaci instalace ETCS na více než stokilometrovém úseku od státní hranice s Německem do Kralup nad Vlt ...

České dráhy: Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalg ...

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohod ...

Rockeři, přihlaste se! Osmnáctý ročník Středočeské Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely - Skutečná liga - právě odstartovala svůj 18. ročník. Již třetím rokem spolupracuje prest ...Pondělí 27.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes