MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Kralupy zažily cestu kolem světa. Sobotní šibřinky zakončily plesovou sezonu

27. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Kralupy nad Vltavou se po třech letech dočkaly oblíbených Šibřinek. Kulturní dům v sobotu zaplnili návštěvníci v maskách. Tématem byla Cesta kolem světa.

Vrátil se sníh. Počasí v týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové

27. 3. 2023 | Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové. Po ochlazení z počátku týdne se od středy do Česka vrátí jarní teploty, vystoupají i nad 15 stupňů Celsia. Sněhové přeháňky v polovině týdne vystřídá déšť. Víkend by měl být opět chladnější. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Foto, video: Mělník se rozloučil se zimou. Průvod v krojích vynesl Moranu

26. 3. 2023 | Mělníkem prošel průvod v krojích, kterým se město oficiálně rozloučilo se zimou. V neděli 26. března odpoledne zde vynášeli Moranu. Akci uspořádalo Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s Rodinným centrem Kašpárek a Folklorním souborem Jarošáček.

Sezona letních pneumatik začíná. Přezutí je letos až o pětinu dražší

25. 3. 2023 | Jarní sezona přezouvání aut na letní pneumatiky začíná už za pár dnů. Zdražování dopadlo i na výměnu kol, řidiči na Mělnicku si budou muset připlatit. Někteří se snaží ušetřit domácím přezouváním. Nemusí se jim to ale vyplatit.

Lokálka Mělník - Mšeno: obce boj o její záchranu nevzdaly. Ale s jiným cílem

24. 3. 2023 | /ROZHOVOR/ „Lokálka Mělník - Mšeno zaniknout nesmí," říká mělnický radní pro dopravu Jindřich Špergl (za TOP 09), který už několik měsíců bojuje spolu se zástupci dalších měst za záchranu této trati. A vypadá to slibně. Středočeský kraj v posledních dvou letech výrazně omezil nebo zcela zastavil provoz na některých tratích – kvůli nezbytným úsporám. Ve hře je také osud 130 let staré jednokolejky na Mělnicku. ...

Za Prahou se mají stavět nová gymnázia. Míst je zoufale málo

24. 3. 2023 | Bolestný nedostatek míst na gymnáziích se projevuje v pražsko-středočeském prostoru. Citelný je zvláště v blízkém okolí hlavního města, kde se velmi výrazně a dlouhodobě zvyšují počty obyvatel. Jen za loňský rok podle údajů Českého statistického úřadu přibylo na Praze-východ 3,6 tisíce osob a na Praze-západ 2,7 tisíce. V okolí Prahy se tak počítá se zřízením nových gymnázií, přičemž první na řadě mají být Černošice. ...

Největší trampolína, zvířátka i koncerty. Zoopark Zelčín zahajuje sezónu

23. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nová sezóna odstartuje v Zooparku Zelčín v sobotu 25. března. Kromě zvířátek čeká na návštevníky také nové trampolínové centrum s jedenácti vzduchovými trampolínami. Jeho součástí je také největší vzduchová trampolína ve střední Evropě. V sobotu mají všechny děti vstup do zooparku a na trampolíny zdarma. 

Kam v Mělníku na řízek se salátem? Ceny poledních menu nejdou pod dvě stovky

23. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Fenomén české kuchyně - řízek s bramborovým salátem - patří v restauracích mezi nejvyhledávanější pokrmy. V některých podnicích se přitom toto tradiční české jídlo opakuje na jídelním lístku pravidelně jednou týdně. A zákazníci se tam v řízkových dnech vracejí. Kolik zaplatíte v mělnických restauracích za menu s řízkem? Ceny se liší nejméně o stokorunu.

Video, foto: Kralupy si připomněly tragický nálet z konce druhé světové války

22. 3. 2023 | Kralupy nad Vltavou si ve středu připomněly jednu z nejtragičtějších událostí ve svých dějinách. 22. března 1945 město zasypaly bomby spojeneckého letectva.

Hnědé popelnice už se zase plní. Svoz bioodpadu v Kralupech začíná za dva týdny

22. 3. 2023 | Hnědé popelnice na zahrádkách u kralupských domů se s jarním počasím začínají plnit shrabanou trávou a zbytky listí i větvičkami z ořezu stromků. Také letos bude svoz bioodpadu ve městě probíhat každé dva týdny, poprvé ve středu 5. dubna.

KVÍZ pro Mělničáky: Jak dobře znáte historii svého města a jeho památek?

22. 3. 2023 | Mělník je město plné historie, vína a společenských událostí. Zkuste si na chvíli představit, že jste průvodcem a odpovídáte na zvídavé otázky jeho návštěvníků. Troufli byste si? Jak dobře znáte historii svého města? Vyzkoušejte náš kvíz.

Srážka ve Vepřku bude mít pro řidiče další následky. Neměli povolení k průjezdu

21. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Cestu přes Vepřek, kterým objíždí zavřené Nové Ouholice nelegálně řada řidičů, zatarasila v pondělním dopoledni bouračka. Vozy renault a mercedes, které se tam srazily, stály napříč silnicí. Policisté potvrdili, že ani jeden z řidičů neměl povolení k průjezdu obcí.

Střední školy jsou zavaleny přihláškami, zájemců je dvakrát více než kapacita

21. 3. 2023 | Na střední školy se hlásí další silný ročník potomků Husákových dětí. Školy jsou doslova zavaleny přihláškami, kterých je až o třetinu více než v minulých letech. Lhůta pro podání přihlášek na střední školy už uplynula. A je jasné, že zájemců o většinu oborů je více, než školy mohou přijmout.

Podívejte se: Nejširší studna Česka fascinuje návštěvníky mělnického podzemí

20. 3. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Historická mělnická studna, která bývala ve středověku jediným zdrojem pitné vody pro celé město, dodnes udivuje svými mimořádnými rozměry. Její průměr u hladiny je 4,54 metru. Tento údaj znamená, že se jedná o nejširší známou studnu České republiky. Přístupná je pouze podzemní chodbou, jejíž návštěva je možná v rámci komentovaných prohlídek mělnického podzemí. Podzemní systém, budovaný postupně ve 13. a 14. století, byl návštěvníkům zpřístupněn před 15 lety. V rámci výročí ...

Turistický vláček v ohrožení. Provozovatel nemá povolení na jízdy Polabím

17. 3. 2023 | Projížďky centrem Mělníka turistickým vláčkem se mohou stát minulostí. Město žádá provozovatele sezonní atrakce Romana Brázdu, aby si vyřídil příslušná povolení pro průjezd parkem Na Polabí, kudy jedna z tras vede. Brázda se hájí, že do teď žádné nepotřeboval, a čeká, že mu povolení vyřídí město samo.

Podívejte se: V Zooparku Zelčín mají nové přírůstky, kůzlata a jehňata

16. 3. 2023 | S blížícím se jarem přivítal Zoopark v Zelčíně nová mláďata. Před dvěma dny se tam narodila dvě kůzlata. A v minulém týdnu přišli na svět malý beránek s ovečkou. Mláďata jsou lákadlem nejen pro malé návštěvníky.

Petice proti stavbě bytů na kralupském náměstí má zachránit nález z doby kamenné

16. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Bytová výstavba na Palackého náměstí je zřejmě v ohrožení. Občané Kralup nad Vltavou totiž iniciují petici proti projektu. Byty tam nechtějí kvůli vzácným archeologickým nálezům. Vadí jim, že by stavba domů měla zakrýt i šest a půl tisíce starý rondel z doby kamenné.

Dámy jednou za čas, pánové i třikrát v měsíci. Holiči v barbershopu se nezastaví

15. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Dát za holiče padesátikorunu? Ta doba už dávno minula. Muži si v dnešní době za tyto služby připlatí. Ani v době zdražování přitom velká poptávka po úpravě vousů a stylových pánských účesech neklesá. Na Mělnicku stojí pány jedna návštěva barbershopu 350 až 800 korun. A mnozí tam míří i třikrát v měsíci. Často jsou prý upovídaní více než dámy.

Rekonstrukce kralupského bazénu skončila. Plavat se začne už za pár dní

14. 3. 2023 | /VIDEO/ Rekonstrukce krytého bazénu v Kralupech nad Vltavou, zahájená loni v létě, je hotová. Plavci tam budou moci vyrazit už brzy, pro veřejnost má být bazén otevřen v pátek 24. března.

Respirační choroby v kraji řádí. Mělnicko patří mezi nejzasaženější okresy

14. 3. 2023 | Kdo má doma předškoláka, nejspíš to dobře ví: infekční onemocnění dýchacích cest nyní řádí tak, jako kdybychom neměli v kalendáři březen, ale spíš únor. Nebo i lednové datum. Období jarních prázdnin, které obvykle přináší zklidnění, tentokrát neúčinkovalo. Jak v metropoli, tak v jejím okolí tradičně platí, že nejvyšší nemocnost je právě mezi předškoláky: ve věkové skupině do pěti let.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
20:12:16 | 27.03.2023Zpravodajství MělníkDnes.cz

PID: Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu začne od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních ...

Správa železnic hledá dodavatele ETCS pro více než stokilometrový úsek na levém břehu Labe

Správa železnic vyhlásila tendr na projekt a realizaci instalace ETCS na více než stokilometrovém úseku od státní hranice s Německem do Kralup nad Vlt ...

České dráhy: Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalg ...

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohod ...

Rockeři, přihlaste se! Osmnáctý ročník Středočeské Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely - Skutečná liga - právě odstartovala svůj 18. ročník. Již třetím rokem spolupracuje prest ...Pondělí 27.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes