MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Česko vs. Švédsko: mělnické náměstí bude v sobotu opět fandit hokejistům

24. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Večerní čtvrtfinále mistrovství světa v ledním hokeji sledovali ve čtvrtek mělničtí fanouškové společně. Při velkoplošné projekci zápasu bylo náměstí Míru téměř plné. A panovala tam fantastická atmosféra. Další přímý přenos pod širým nebem následuje na stejném místě při sobotním semifinále. 

Už dozrály! Po přerušení samosběru opět pro jahody na vraňanskou farmu

23. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Před týdnem se samosběr jahod na farmě Hanč ve Vraňanech zastavil. Ale pouze dočasně, než dozrály další plody. V polovině týdne se samosběry už zase rozjely. Sbírá se dnes až do podvečera a zítra, v pátek 24. května od osmi hodin ráno. To jsou zatím poslední termíny, které jahodárna zveřejnila.

V Mělníku hořel olympijský oheň. Vyhráli šesťáci ze školy na Pražské

23. 5. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Park Na Polabí a fotbalové hřiště TJ EMĚ v Mělníku zaplnili ve čtvrtečním dopoledni žáci místních základních škol. Složky integrovaného záchranného systému pro ně připravily olympiádu. Kromě úvodních pokřiků všech pátých a šestých tříd nechybělo ani symbolické zapálení olympijského ohně. A pak už se sportovalo.

Mělnické koupaliště řeší potíže se spodní vodou. Sezona ohrožena není

23. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Mělnické letní koupaliště se má otevřít už na začátku června. Zatím ale není jisté, zda se do té doby všechny bazény naplní vodou. Je totiž málo spodní vody, na které je celý areál závislý. Zatímco dříve byl velký bazén napuštěn za týden, nyní je za stejnou dobu sotva v polovině.

O letních prázdninách se budou neratovické školky v provozu střídat

22. 5. 2024 | O letních prázdninách zůstane v provozu vždy pouze jedna z neratovických školek. Střídat se mají po dvou týdnech. Jako první na řadě bude od prvního červencového dne Čtyřlístek v ulici Dr. E. Beneše.

Veltruská silnice kolem zahradnictví bude měsíc zavřená. Práce začnou v červnu

22. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Rekonstrukci silnice v Dlouhé ulici ve Veltrusech, která má trvat téměř měsíc, bude provázet úplná uzavírka. Cesta kolem vyhlášeného zahradnictví Jelínek bude neprůjezdná, do města se auta dostanou pouze přes kruhovou křižovatku u kláštera.

Kam na hokej? Mělník fandí společně. Velkoplošná projekce na náměstí Míru

22. 5. 2024 | Strhující atmosféru slibuje společné sledování večerního čtvrtfinále mistrovství světa v ledním hokeji pod širým nebem - na mělnickém náměstí Míru. Velkoplošná projekce nabídne přímý přenos zápasu mezi Českou republikou a USA. A všechny další, dokud našim bude přát štěstí. Plátno se do centra pravděpodobně opět vrátí při červnovém mistrovství Evropy ve fotbalu.

Meteorologové varují před bouřkami. Mělnicko už skrápějí první lijáky

21. 5. 2024 | Na Česko se valí bouřky. Meteorologové varují od úterního odpoledne až do středečního časného rána před možnými přívalovými dešti a kroupami, především na jihozápadě. Ani na Mělnicku byste ale bez deštníku neměli vycházet z domu.

Cukr v supermarketech na Mělnicku za 15 korun? Stačilo vzít si včelařskou kuklu

21. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Trochu překvapivou marketingovou akci zvolila ve Světovém dni včel společnost Penny Market. Speciální akci na cukr pro včelaře. Ten mohl získat každý zákazník téměř za polovinu, kdy namísto 26,90 stál kilogram jen 14,90 koruny. Mělo to ale háček. Musel dorazit do některé z prodejen ve včelařském.

Ve Spolaně stáčeli med od firemních včel. Při medobraní pomáhali školáci

21. 5. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ V neratovické Spolaně se v pondělním dopoledni konalo medobraní. Už pošesté. A stejně jako každý rok firma počítá s šedesáti kilogramy medu od včel, které jsou doma právě ve Spolaně. Na stáčení medu se podíleli místní školáci.

Trhy v parku na neratovickém náměstí jsou výjimečné konáním ve všedním dni

20. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Neratovice mají za sebou premiérové trhy. Na rozdíl od jiných měst se stánky v parku na tamním náměstí Republiky objevily ve všedním dni. A další mají následovat - každý čtvrtek. Návštěvnost byla slušná, a tak je šance, že trhy budou stále pestřejší. Právě kupní síla je totiž pro prodejce největší motivací se do města vracet.

Zimní stadion v Mělníku už má jistý led na další sezonu. Na řadě je kanalizace

20. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Už na pohled je jasné, že rekonstrukce mělnického zimního stadionu je více než nutná. Největší problém byl s odpařovacím kondenzátorem, který po třiceti letech dosluhoval. V sezoně hrozilo, že se ledová plocha začne rozpouštět a hokejisté budou muset své tréninky ukončit dříve. Teď už je nebezpečí zažehnáno. Rozměrná chladicí technika byla na zimáku instalována s pomocí jeřábu.

Opuštěné kočky hledaly nový domov na první kralupské umisťovací výstavě

18. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Lepší budoucnost opuštěným kočkám se neziskovka Kralupské kočky snažila zajistit i prostřednictvím první umisťovací výstavy, kterou společně se dvěma dalšími spolky pořádala v sobotu v hotelu Sport. Útulek budou moci dárci podpořit i na červnovém festivalu na Palackého náměstí.

Největšími hity kralupského farmářského trhu byly slovenské klobásy a sýry

18. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Druhý farmářský trh letošní sezony se konal v sobotním dopoledni na Palackého náměstí v Kralupech nad Vltavou. Největší fronty stály u stánku s klobásami a kozími nebo ovčími sýry.

Kdy na samosběr do Vraňan? Teď je pauza, musí dozrát další jahody

18. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Pěstitelé ovoce, které jarní mrazy připravily o značnou část úrody, museli navýšit ceny i u samosběrů. Na farmě Hanč ve Vraňanech, známé jako jahodárna, zdražení zákazníky s košíky neodradilo. Naopak berou pole útokem. Majitelé Hančovi museli v pátek samosběr jahod stopnut, protože nebylo co sbírat. Musí dozrát další plody.

Fico si atentátníka stvořil sám, říká mělnický radní Tomáš Trejbal

17. 5. 2024 | Zatímco u většina českých politiků jsou názory na atentát na slovenského premiéra Roberta Fica zdrženlivější, mělnický radní Tomáš Trejbal je nečekaně tvrdý. Na svém facebookovém profilu napsal mimo jiné: „Robert Fico je nenávistný, pomstychtivý rozvraceč slovenského národa a proruský kolaborant. Je to tak, že kdo seje vítr, sklízí bouři.“

Na cestě do Labe u neratovické Spolany doprovázeli čtyři metráky ryb i školáci

16. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Kapři, líni, okouni, candáti… Do labských vod v Neratovicích bylo vypuštěno dalších čtyři sta kilogramů ryb v rámci ekologické iniciativy Spolany. Neratovickým rybářům při tom opět asistovali tamní školáci. Další vypouštění ryb do Labe bude následovat na podzim.

Jaké čeká Mělnicko počasí o víkendu? Vítr se utiší a teploty budou letní

16. 5. 2024 | Nepříjemné vyhlídky, že nadcházející víkend proprší, se zřejmě nenaplní. Po větrných dnech čeká podle předpovědí počasí Mělnicko trochu mokrý pátek a pak už slunečné volné dny. Deště by podle předběžných předpovědí měly nastat až od poloviny příštího týdne.

Den proti rakovině: studentům přispěla do sbírky i bývalá onkologická pacientka

15. 5. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Studenti sexty gymnázia Jana Palacha vyrazili ve středu ráno do mělnických ulic, aby pomohli vybrat peníze na boj proti rakovině. Hlavním tématem letošní sbírky Českého dne proti rakovině je prevence rakoviny prsu a screeningové programy. Ke kytičce dostali všichni přispívající také letáček s bližšími informacemi o účinné prevenci.

Gymnázium v Neratovicích nabídne druhé kolo přijímaček. Ostatní mají plno

15. 5. 2024 | Společnost Cermat ve středu 15. května zveřejnila výsledky přijímacích testů na šestiletá, osmiletá i čtyřletá gymnázia a střední školy. Některé z nich budou vyhlašovat druhé kolo, do něhož se mohou zájemci začít přihlašovat od 21. května. Ovšem dvě ze tří gymnázií na Mělnicku mají plno a druhé kolo vypisovat nebudou.  



Zpravodajství MělníkDnes.cz

V Kralupech probíhají přípravy na oblíbené celoměstské slavnosti

Ve dnech 5. - 9. června 2024 se v Kralupech nad Vltavou uskuteční tradiční městské slavnosti, které se každoročně těší velké oblibě návštěvníků. Na bohatém programu se bude i letos podílet řada místních sportovních klubů, zájmových útvarů a ...

Střední Čechy pouští k vodě novou kampaň. Pomocí dvojsmyslu láká na letní dovolenou u vody

Pod názvem Pustit k vodě dnes představila Středočeská centrála cestovního ruchu nový turistický produkt zaměřený na aktivní pobyt u vody i na vodě ve ...

České dráhy: Na středočeské tratě vyjel ve zkušebním provozu první RegioPanter PID

Zbrusu novým regionálním vlakem RegioPanter v barvách PID se od včerejška na lince S4 Praha - Kralupy nad Vltavou mohou svézt první cestující. Na trat ...

Více než 30 milionů korun míří na podporu malých obcí Středočeského kraje

Radní včera schválili 64 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Největší dotace míří na intenzifikaci ČOV Měšice (1 999 000 Kč). Zám ...

Aplikace PID Lítačka představuje unikátní vyhledávač tras nové generace

Aplikaci PID Lítačka pro cestování v Praze a Středočeském kraji využívají každý den stovky tisíc lidí. Představuje tak nepostradatelný nástroj pro kaž ...



Pátek 24.5.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X






Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes