MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Výročí jednodenní operační péče v Neratovicích přinese novinku v podobě plastické chirurgie

29.08.2018
NERATOVICE - Nově zrekonstruované oddělení Jednodenní chirurgické a ortopedické operativy Orthomed s.r.o. v Městské nemocnici Neratovice slaví výročí od svého otevření. Špičkový kolektiv lékařů a sester v čele s primářem oddělení MUDr. Pavlem Dupalem zde pracuje již 2 roky, poslední rok pak v novém. V těchto nových prostorách bylo za uplynulý rok odoperováno celkem 1.263 výkonů, z toho 234 chirurgických (chirurgie funguje v nových prostorách teprve rok) a 1.028 ortopedických.
Operační sál | Foto: orthomed.cz
Na moderním operačním sále, který je vybaven nejnovější technikou, se operovaly zejména laparoskopické operace tříselných a hiátových kýl, žlučníků a operace křečových žil (z chirurgické části), a v případě ortopedie se pak jednalo převážně o artroskopické operace kolenního, ramenního a hlezenního kloubu, náhrady zkřížených vazů, ale také operace drobných kloubů, menší zákroky na kostech (vynětí materiálu po operativní fixaci zlomenin apod.). Tyto výkony byly operovány v 1.138 případů v celkové, nebo svodné anestezii, 178 případů bylo provedeno v lokální anestezii.

Operace v režimu jednodenní chirurgie jsou pro pacienty velmi výhodné. Nejen že si i při krátké hospitalizaci užívají komfortu vlastní koupelny, wi-fi připojení a celkové nadstandardní péče, ale tyto služby také vhodně doplňují léčebnou činnost velkých nemocnic, které jsou v současné době přetížené a projevuje se zde nedostatek kapacity a zdravotnického personálu. Pacient, který si na svůj chirurgický výkon vybere pracoviště jednodenní chirurgie a ortopedie, z tohoto rozhodnutí profituje několika způsoby:

- Krátká doba pobytu v nemocnici - hospitalizace je jen po nezbytně nutnou dobu, většinou pacient přichází v den operace a odchází druhý den ráno.
- Odpadá teoretické riziko nemocničních nákaz
- Krátké čekací doby od první návštěvy pacienta u odborného lékaře do operace.
- Pacientovi je poskytována individuální péče
- Všechny výkony jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Výročí své existence oslaví realizační tým Orthomed s.r.o. mimo jiné také rozšířením obzorů, a to o operace z oboru plastické chirurgie, která bude zahájena v září 2018. Na co se mohou pacientky (a samozřejmě také pacienti) v této oblasti těšit? Především na nového člena lékařského týmu MUDr. Igora Slaninku, plastického chirurga s dlouholetými zkušenostmi v tuzemsku i zahraničí a vedoucího plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, který zde bude provádět široké spektrum estetických výkonů:

- v oblasti obličeje (operace očních víček, aplikace botoxu k odstranění vrásek a proti nadměrnému pocení v lokalizovaných částech těla, facelifty, zvětšení rtů pomocí výplně kyselinou hyaluronovou, modelace ušních boltců)
- plastické operace prsou (klasické modelace, modelace kombinované se zvětšením silikonovými implantáty, zvětšení silikonovými implantáty, zmenšení)
- abdominoplastiku břicha, liposukce

Všechny tyto zákroky budou prováděny v rámci stávajícího nadstandardního oddělení, které nabízí oproti Praze mimo jiné také anonymitu a naprostou diskrétnost, plynoucí z lokality vzdálené půl hodiny cesty z metropole. Péči a operační léčbu v tomto zařízení zabezpečuje zkušený kolektiv lékařů a sester, řada lékařů patří ve svém oboru ke špičce. Vzhledem k specializaci a modernímu vybavení jsou výkony prováděny s co největší profesionalitou. Realizované operace jsou estetického charakteru a nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Plastickou (nebo spíše v tomto případě estetickou) chirurgií lze na viditelných částech těla upravit v podstatě cokoliv, hlavním cílem je, aby tato úprava byla samozřejmě k lepšímu. Mnoha pacientům plastické zákroky pomohou k lepšímu vnímání sama sebe a tedy třeba i k vyššímu sebevědomí. Úpravy jsou z velké části prováděny z estetických důvodů na přání pacientek, které chtějí vypadat mladší a krásnější, ale mohou mít i zdravotní důvody. Příkladem mohou být povislá horní oční víčka, která často způsobují únavu očí (včetně slzení a pálení), zúžení zorného pole a zhoršení dioptrií, dále velká ňadra (díky kterým ženy mohou bolet záda a přispívat k nesprávnému držení těla), ale také volná kůže na břiše po výrazném zhubnutí či těhotenství může být nejen nepříjemná, ale pokud je způsobena rozestupem přímých břišních svalů, může být i nebezpečná kvůli vzniku břišní kýly.

Více informací ohledně poskytovaných služeb a způsobu objednání naleznete na www.orthomed.cz.

Dnes proběhne v České republice největší Hospodský kvíz. Soutěžit bude přes 3 000 lidí

Dnes od 19:00 se v 64 podnicích po celé zemi rozběhne speciál Hospodského kvízu věnovaný jen otázkám na kultovní seriál Přátelé. "Jde o největší kvízovou akci, co se kdy v České republice ...

Elektrárna Mělník se otevřela veřejnosti, mnozí z návštěvníků si rovněž stihli zašlapat i na Oranžovém kole Nadace ČEZ

10.09.2018 | Z regionu

HORNÍ POČAPLY - Tři výrobní provozy Elektrárny Mělník, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s., si během soboty 8. září pro ...

NEJDELŠÍ ÚČTENKA - Lidl spouští pro školáky soutěž o lyžařské zájezdy

06.09.2018 | Další

Rádi bychom Vás informovali o nové soutěži pro žáky a studenty 2. stupně ZŠ a středních škol, kterou startujeme v pondělí 10. 9. Soutěž se jmenuje "NE ...

Den otevřených dveří Elektrárny Mělník

05.09.2018 | Z regionu

HORNÍ POČÁPLY - Komentované prohlídky, kreativní dílničky a zábava pro děti, ukázky techniky profesionálních elektrárenských hasičů, vystoupení hudebn ...

Cyklisté do půl promile způsobí nula nula nic, říká zpravodaj zákona senátor Jaroslav Malý

23.08.2018 | Další

Chystanou novelou zákona o prolomení nulové tolerance alkoholu u cyklistů se momentálně zabývá senátní Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku. No ...Úterý 18.9.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.