MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Výročí jednodenní operační péče v Neratovicích přinese novinku v podobě plastické chirurgie

29.08.2018
NERATOVICE - Nově zrekonstruované oddělení Jednodenní chirurgické a ortopedické operativy Orthomed s.r.o. v Městské nemocnici Neratovice slaví výročí od svého otevření. Špičkový kolektiv lékařů a sester v čele s primářem oddělení MUDr. Pavlem Dupalem zde pracuje již 2 roky, poslední rok pak v novém. V těchto nových prostorách bylo za uplynulý rok odoperováno celkem 1.263 výkonů, z toho 234 chirurgických (chirurgie funguje v nových prostorách teprve rok) a 1.028 ortopedických.
Operační sál | Foto: orthomed.cz
Na moderním operačním sále, který je vybaven nejnovější technikou, se operovaly zejména laparoskopické operace tříselných a hiátových kýl, žlučníků a operace křečových žil (z chirurgické části), a v případě ortopedie se pak jednalo převážně o artroskopické operace kolenního, ramenního a hlezenního kloubu, náhrady zkřížených vazů, ale také operace drobných kloubů, menší zákroky na kostech (vynětí materiálu po operativní fixaci zlomenin apod.). Tyto výkony byly operovány v 1.138 případů v celkové, nebo svodné anestezii, 178 případů bylo provedeno v lokální anestezii.

Operace v režimu jednodenní chirurgie jsou pro pacienty velmi výhodné. Nejen že si i při krátké hospitalizaci užívají komfortu vlastní koupelny, wi-fi připojení a celkové nadstandardní péče, ale tyto služby také vhodně doplňují léčebnou činnost velkých nemocnic, které jsou v současné době přetížené a projevuje se zde nedostatek kapacity a zdravotnického personálu. Pacient, který si na svůj chirurgický výkon vybere pracoviště jednodenní chirurgie a ortopedie, z tohoto rozhodnutí profituje několika způsoby:

- Krátká doba pobytu v nemocnici - hospitalizace je jen po nezbytně nutnou dobu, většinou pacient přichází v den operace a odchází druhý den ráno.
- Odpadá teoretické riziko nemocničních nákaz
- Krátké čekací doby od první návštěvy pacienta u odborného lékaře do operace.
- Pacientovi je poskytována individuální péče
- Všechny výkony jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Výročí své existence oslaví realizační tým Orthomed s.r.o. mimo jiné také rozšířením obzorů, a to o operace z oboru plastické chirurgie, která bude zahájena v září 2018. Na co se mohou pacientky (a samozřejmě také pacienti) v této oblasti těšit? Především na nového člena lékařského týmu MUDr. Igora Slaninku, plastického chirurga s dlouholetými zkušenostmi v tuzemsku i zahraničí a vedoucího plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, který zde bude provádět široké spektrum estetických výkonů:

- v oblasti obličeje (operace očních víček, aplikace botoxu k odstranění vrásek a proti nadměrnému pocení v lokalizovaných částech těla, facelifty, zvětšení rtů pomocí výplně kyselinou hyaluronovou, modelace ušních boltců)
- plastické operace prsou (klasické modelace, modelace kombinované se zvětšením silikonovými implantáty, zvětšení silikonovými implantáty, zmenšení)
- abdominoplastiku břicha, liposukce

Všechny tyto zákroky budou prováděny v rámci stávajícího nadstandardního oddělení, které nabízí oproti Praze mimo jiné také anonymitu a naprostou diskrétnost, plynoucí z lokality vzdálené půl hodiny cesty z metropole. Péči a operační léčbu v tomto zařízení zabezpečuje zkušený kolektiv lékařů a sester, řada lékařů patří ve svém oboru ke špičce. Vzhledem k specializaci a modernímu vybavení jsou výkony prováděny s co největší profesionalitou. Realizované operace jsou estetického charakteru a nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Plastickou (nebo spíše v tomto případě estetickou) chirurgií lze na viditelných částech těla upravit v podstatě cokoliv, hlavním cílem je, aby tato úprava byla samozřejmě k lepšímu. Mnoha pacientům plastické zákroky pomohou k lepšímu vnímání sama sebe a tedy třeba i k vyššímu sebevědomí. Úpravy jsou z velké části prováděny z estetických důvodů na přání pacientek, které chtějí vypadat mladší a krásnější, ale mohou mít i zdravotní důvody. Příkladem mohou být povislá horní oční víčka, která často způsobují únavu očí (včetně slzení a pálení), zúžení zorného pole a zhoršení dioptrií, dále velká ňadra (díky kterým ženy mohou bolet záda a přispívat k nesprávnému držení těla), ale také volná kůže na břiše po výrazném zhubnutí či těhotenství může být nejen nepříjemná, ale pokud je způsobena rozestupem přímých břišních svalů, může být i nebezpečná kvůli vzniku břišní kýly.

Více informací ohledně poskytovaných služeb a způsobu objednání naleznete na www.orthomed.cz.

Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Třicet jedna obcí má nové zastupitele

V celkem třiceti jedna obcích ve třinácti krajích vybrali v sobotu voliči nové zastupitele. Volilo se tam, kde po řádných komunálních volbách na podzim loňského roku klesl počet zastupitelů pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená ...

Většinu problematického polského drůbežího masa se podařilo zachytit a stáhnout z trhu

14.03.2019 | Zpravodajství

Státní veterinární správa (SVS) zjistila, že mražená kuřecí stehna z Polska jsou kontaminovaná salmonelami. Od polských úřadů dostala prostřednictvím ...

Studenti z Mělníku staví přehradu z vlnité lepenky

14.03.2019 | Z regionu

MĚLNÍK - Odstartoval 13. ročník soutěže Stavby z vlnité lepenky 2019. Letošním tématem je "Vodní nádrž NADĚJE". Mladí stavitelé budou z ekologického o ...

Ministryně Nováková chce ulehčit zaměstnavatelům, navrhuje kompenzaci nákladů za exekuce zaměstnanců

13.03.2019 | Ekonomika, podnikání

Ministerstvo průmyslu a obchodu přichází s návrhem, který ulehčí zaměstnavatelům. Budou si moci odečíst za každého zaměstnance v exekuci tisíce korun ...

Sněmovna schválila omezení kumulace platů politiků

13.03.2019 | Zpravodajství

Praha - Sněmovna dnes ve třetím čtení schválila návrh poslanců ANO a Piráta Jakuba Michálka na snížení odměn politiků, kteří kumulují funkce. Za druho ...Čtvrtek 21.3.2019
Středočeský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.