MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Regionální muzeum

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Kostel a regionální muzeum Mělník2 od Kacir Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.

Mělnické muzeum, příspěvková organizace, sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera, původně měšťanského domu pocházejícího z 2. poloviny 14. století, na náměstí Míru v historickém centru města. Muzeum se specializuje na historii výroby dětských kočárků v České republice a historii vinařství v Čechách.

V historickém interiéru se nachází stálá expozice muzea, jejíž hlavním tématem je vinařství, regionální historie a příroda.
Část expozice vinařství je umístěna v původních středověkých sklepích.
Prohlídka sklepů může být završena ochutnávkou vín české vinohradské oblasti (výběr z cca 40 druhů).

V prostorách muzea mají návštěvníci i možnost občerstvení v útulném interiéru kavárny či na parkánu, který byl v minulosti součástí středověkého opevnění města.

Od března 2012 je v muzeu otevřená nová expozice, která je věnována historickým modelům a soupravám plechových vláčků o rozchodu 0 a 00 (H0) z let 1890 - 1960.
Návštěvníci si zde prohlédnou hračky světových výrobců železnic první poloviny 20. století, firem MÄRKLIN Göppingen a BING Norimberk, i méně známých československých firem..

Součástí prohlídky expozice je předvádění jízdy historických vláčků na elektrifikovaném modelu kolejiště s elektromagnetickými signály a návěstidly, budovami nádraží, osvětlenými nástupišti, železničními mosty a dalšími stavbami. Zajímavostí je zejména dokonalý systém osvětlení kolejiště dobovými lampičkami z třicátých let 20. století.

Otevírací doba:
Celoročně: úterý - neděle / 9:00-12:00 a 12:30-17:00 hodin

Mapa:Středa 17.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.