MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Kojenec na Mělnicku zemřel náhle. Kde hledat tělíčko, naznačila policii matka

2. 6. 2020 | Čtyřměsíční chlapec, po kterém v pátek a v sobotu pátraly desítky lidí, zemřel na syndrom náhlého úmrtí. Oznámila to v úterý policie. Podle předběžných výsledků pitvy dítě zemřelo už před několika dny a je možné, že ho do řeky hodila matka, která si nevěděla rady a zazmatkovala.

Pouť v Liběchově naplnila prapůvodní význam cesty

2. 6. 2020 | Tradiční Svatodušní pouti v Liběchově patřila slunečná sobota 30. května. Letošní ročník byl ve skromnějším pojetí a program respektoval nařízení vlády.

Dny Kralup se letos spojí s Vinobraním

2. 6. 2020 | Koronavirová krize si vyžádala i přeložení oblíbených Dnů Kralup, které měly původně začít už zítra. Městské slavnosti se nakonec odehrají až 3. a 4. října. Potvrdil to Martin Odvody, ředitel kralupského kulturního a společenského střediska Vltava (KaSS). Největší místní akci podle něho čekají kromě posunutí termínu o čtyři měsíce i další změny.

Zákaznické centrum Středočeských vodáren se znovu otevírá

1. 6. 2020 | V důsledku rozvolňování opatření se od 1. června otevřelo veřejnosti zákaznické centrum Středočeských vodáren v Mělníku. Jejich tisková mluvčí Lenka Kozlová zároveň upozorila, že kvůli tomu, aby každý příchozí získal dostatečný prostor, se snížila kapacita počtu návštěv.

O příměstské i klasické tábory je velký zájem

1. 6. 2020 | Za zpřísněných hygienických podmínek se letos konají také příměstské a klasické tábory. Jejich pořadatelé přitom potvrzují, že i přes koronavirovou krizi jeví lidé o turnusy velký zájem.

Tělovýchovné jednoty vítají zpátky sportovce

31. 5. 2020 | Rozvolňování opatření se týká také Tělocvičných jednot (TJ) Sokol. Ty mohly už dříve zahájit některé venkovní tréninky, v poslední době následovala i cvičení ve vnitřních prostorách. Nadále ovšem platí hygienická opatření. Trenéři musí nosit roušky, náčiní a prostory je třeba po každém tréninku dezinfikovat. Ruce si musí dezinfikovat po příchodu i návštěvníci.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Černý prapor zavlál za počest městského policisty

30. 5. 2020 | Mělnická radnice vzdala hold vyvěšením černého praporu a věnovala tichou vzpomínku dlouholetému zaměstnanci Městské policie Mělník Františku Prachařovi.

Některé hosty musí obsluha restaurací na dodržování pravidel upozorňovat

29. 5. 2020 | Restaurace, kavárny, bary a hospody mají za sebou první dny provozu i ve vnitřních prostorách. Ty se otevřely 25. května za zpřísněných podmínek. Lidé uvnitř musejí nosit roušky, vyjma hostů, kteří v danou chvíli konzumují jídlo nebo pití. Dále musí být návštěvníkům k dispozici dezinfekce, obsluha má po odchodu hosta dezinfikovat stůl a židle. V provozovně se také například musejí zachovávat rozestupy jak mezi návštěvníky, tak i personálem. ...

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Lidé v Kralupech mohou opět využívat veřejné grily

29. 5. 2020 | Obyvatelé Kralup nad Vltavou mohou opět používat veřejné grily. Město o tom informovalo na svých webových stránkách.

Do domovů seniorů zavítaly první návštěvy

28. 5. 2020 | Život v domovech pro seniory se začíná vracet do normálu. Po téměř čtvrt roce se od začátku tohoto týdne mohou jejich klienti konečně opět setkat se svými příbuznými. I když bezpečnostní opatření polevují, ředitelé domovů jsou opatrní a dále počítají s omezeným režimem.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Opravy nádraží zavřou nástupiště

28. 5. 2020 | Rekonstrukce a modernizace autobusového nádraží v Mělníku jsou v plném proudu a aktuálně se práce soustřeďují na hlavní nádražní budovu. V červnu bude následovat oprava hlavního nástupiště a s ním i jeho uzavření.

Veltrusy podpoří živnostníky prvními farmářskými trhy

28. 5. 2020 | Veltrusy podpoří lokální podnikatele prvním ročníkem farmářských trhů, který se koná poslední květnovou sobotu od devíti do třinácti hodin v parčíku mezi školou a školkou.

Školy na Mělnicku se s online výukou vypořádaly

27. 5. 2020 | Po deváťácích, připravujících se na přijímací zkoušky, mohou od začátku tohoto týdne navštěvovat v rámci stanovených pravidel základní školy i žáci prvního stupně. Od 8. června pak v omezené míře do lavic usednou i ostatní žáci druhého stupně.

Mšeno chce navýšit počet parkovacích míst

27. 5. 2020 | Mšeno plánuje do budoucna rozšíření parkovacích míst. „Vytipovali jsme některé další plochy, na kterých by mohla vozidla stát,“ potvrdil starosta města Martin Mach a připomněl, že v době koronavirové krize se do města hrnuli návštěvníci a jejich vozy stály, kde se dalo.

Tříletý Tobias s těžkým postižením nemohl kvůli koronaviru cvičit

27. 5. 2020 | Zvládnout pandemickou situaci bylo obtížné i pro zdravé rodiny. Extrémně náročné to však bylo pro rodinu tříletého Tobiase z Kostomlat, který trpí kombinovaným postižením. Pokroky v jeho léčbě jsou závislé na cvičeních, rehabilitacích a speciálních pobytech. To vše bylo na dva měsíce pozastavené a rodina se v současné době díky rozvolnění dosavadních opatření bude snažit zameškaný čas v léčbě jejich syna dohnat. Pomáhá jim v tom i nadace Dobrý anděl, která financuje část jejich mimořádných nákla ...

Mělník chce podpořit turistický ruch

26. 5. 2020 | Vzhledem k nejistým dovoleným v zahraničí se většina měst snaží přilákat tuzemské turisty na návštěvu v rámci letních dovolených nebo čím dál oblíbenějších výletů. 

Stávající protihlukovou stěnu u Úžic nahradí nová

25. 5. 2020 | Řidiče čekají na dálnici D8 ve směru Praha-Ústí nad Labem komplikace. Ve čtvrtek 28. května totiž začne u obce Úžice odstranění a nahrazení stávající protihlukové stěny novou. To s sebou ponese částečnou uzavírku dálnice, omezení pravého jízdního pruhu a zpevnění krajnice. Vozidla pojedou ve směru na Ústí nad Labem dvěma provizorními jízdními pruhy.

Památky a pozoruhodnosti Mělníka přibližuje nová stolní hra

24. 5. 2020 | Pohrát si se svým městem a současně se blíže seznámit s místy, která vídají možná denně, mohou nyní obyvatelé Mělníka. Vybízí k tomu nová desková hra Poznej Mělník, která je opravdu založena na místních motivech. Provází totiž hráče městem, a to vskutku zasvěceně.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Centrum seniorů přijímá opět od pondělí návštěvy

23. 5. 2020 | Senioři už se těší na pondělní otevření dveří pro příbuzné a blízké v Centru seniorů Mělník. Návštěvy jsou možné denně od 10 do 12 a od 14 do 17 hodin pouze bez příznaků respiračního onemocnění. 

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Mateřinka vítá od pondělí všechny přihlášené děti

22. 5. 2020 | Mateřská škola Harmonie v Neratovicích, která obnovila provoz 13. května při dodržení stanovených hygienických opatření, otevře všechna svá pracoviště pro všechny přihlášené děti opět v pondělí 25. května. 

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
08:12:11 | 03.06.2020Příčinou úmrtí čtyřměsíčního chlapce na Mělnicku byl syndrom náhlého úmrtí, únos si matka vymyslela

Příčinou úmrtí dítěte na Mělnicku byl syndrom náhlého úmrtí, v úterý to oznámila Středočeská policie. V pátek krátce před 18:30 hodin policie přijala oznámení o pohřešovaném dítěti. Matka policistům oznámila, že byla se svým čtyřměsíčním dítětem v ...

Kdy může pořadatel akce místo vrácení peněz vystavit poukaz?

02.06.2020 | Kultura

Nařízená opatření proti šíření onemocnění covid-19 těžce postihla i kulturní akce zahrnující divadelní a filmová představení, koncerty, pohybové a tan ...

Místopředseda TOP 09 Jakob: Maléry paní hejtmanky nemají konce. Pokorná Jermanová musí skončit

02.06.2020 | Zpravodajství

Středočeský kraj si zaslouží důstojné, odpovědné a profesionální vedení. Činy hejtmanky Pokorné Jermanové jsou však pouhým symbolem arogance, papalášt ...

Martin Kupka: Středočeská záchranná služba potřebuje pomoc

01.06.2020 | Zpravodajství

​​​​​​​Středočeská záchranka po koronavirové krizi prochází těžkou zkouškou. Současné vedení kraje - ANO, ČS ...

Na vysokorychlostní internet nevyplatil stát za pět let žádné dotace. Pokrytí rostlo jen díky investicím podnikatelů

01.06.2020 | Zpravodajství

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil dotace na vysokorychlostní připojení k internetu v letech 2015 až 2019. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) mělo v ...

Do lékárny pro léky na eRecept s občankou a bez stresu

31.05.2020 | Zpravodajství

Od 1. 6. 2020 si budou moci pacienti v lékárně vyzvednout všechny předepsané léky pomocí průkazu totožnosti. Lékárník načte číslo občanského průkazu n ...

Úmrtím na rakovinu tlustého střeva se dá předcházet. Další samoodběrové sady v pondělí doputují do schránek

31.05.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví s Národním screeningovým centrem ÚZIS za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny pokračuje v pilotnímu projektu, který má za ...

Do konce června bude možné na pobočkách České pošty vybrat důchod podle upravených pravidel

28.05.2020 | Zpravodajství

Česká pošta a Česká správa sociálního zabezpečení dočasně upravily podmínky pro ověřování totožnosti příjemců důchodů na poštách. Do konce června bude ...

Přechod vysílání na DVB-T2 se posune o čtyři měsíce a skončí letos v říjnu

27.05.2020 | Zpravodajství

Vláda schválila návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na změnu harmonogramu, který se týká DVB-T2. Podle něj by se přechod na nový standard vysílání, ...

Útraty v restauracích během karantény meziročně klesly až o polovinu, po otevření zahrádek činil propad už jen 19 %

26.05.2020 | Další

Před pandemií utráceli Češi za stravování v nálevnách, restauracích či jídelnách průměrných 15 850 korun na hlavu ročně. Stravování a ubytování patřil ...Středa 3.6.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.