MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Palachův památník ve Všetatech otevřou na sklonku září

21. 8. 2019 | Zasvé vzaly plány Národního muzea otevřít v domku rodiny Palachových ve Všetatech na Mělnicku Památník Jana Palacha v den výročí vstupu armád tehdejší Varšavské smlouvy do někdejšího Československa. Úpravy domu, kde Palach vyrůstal, nepokročily natolik, aby bylo otevření reálné v nebližších dnech. Dojít by k tomu mělo o měsíc později: na sklonku září. V současnosti zbývá dokončit stavbu, její okolí i instalaci expozice. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

19. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme tentokrát?

Velvarské Účko už brzy dokončí

19. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ V areálu Malovarského rybníku ve Velvarech pokračuje výstavba víceúčelového objektu ve tvaru písmene U, takzvaného Účka. Jedná se o dřevostavbu založenou na pilotech, která bude místním i návštěvníkům sloužit při pořádání různých kulturních a dalších společenských akcí. 

Pohlednice z minulosti: Mělnické křižovatky a jejich proměny v historii města

18. 8. 2019 | Po roce 1880 byla postupně zastavována volná plocha ohraničená ulicemi Pražská, Jiráskova, 17. listopadu a Macharova. Původně zde byly zahrady a vinice. Před rokem 1880 zde bývaly každý týden dobytčí a koňské trhy, které sem byly přesunuty z Palackého ulice.

Porostou houby! Počasí nahrává hlavně hřibovitým

13. 8. 2019 | /ANKETA/ Liší se to místo od místa; jedno je ale společné. Kde více pršelo, tam se dá předpokládat, že porostou houby. A to bylo poměrně na hodně místech Středočeského kraje.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

12. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme tentokrát?

Pohlednice z minulosti: Nešťastné nehody na kolejích

11. 8. 2019 | Tři oběti z Kralup nad Vltavou měla tragická nehoda dvou vlaků, které se před pětapadesáti lety srazily na nádraží v Zákolanech. Mezi čtrnácti mrtvými byli Kralupané Marie Bártlová, Josef Strejc a Josef Frind, další oběti byly ze Zákolan, Kladna, Otvovic a Stochova. Šlo tehdy o největší železniční neštěstí v historii středních Čech.

Přirozeným místem pro zvěř jsou nyní napajedla

11. 8. 2019 | Tropické teploty, nedostatek vláhy a absence přirozených vodních ploch. To jsou základní důvody, proč se stala napajedla, která byla před pěti lety zřízena Středočeskými vodárnami ve spolupráci s místními mysliveckými spolky, pro zvěř jediným zdrojem vody v jímacím území Mělnická Vrutice a Řepínský důl.

Rekonstrukce bývalého pivovaru by měla začít za dva roky

9. 8. 2019 | Jednou z největších výzev současnosti je pro Kralupy nad Vltavou rekonstrukce budovy pivovaru, kde by mělo vzniknout městské kulturní centrum. V něm by měl najít své nové působiště Dům dětí a mládeže, Základní umělecká škola, knihovna a také muzeum. Chybět by pak neměly ani komerční prostory, které by mohly být využity jako kavárna, restaurace a minipivovar. Dále se počítá také s bytem pro správce objektu. ...

Hospodaření sociálních služeb případem pro policii

8. 8. 2019 | Naprosto skandální. Tak ve středu 7. srpna zhodnotila pro média své dojmy z fungování domova pro osoby se zdravotním postižením ve Svojšicích na Kolínsku pražská radní pro sociální politiku Milena Johnová (Praha sobě). Poměry v zařízení označila za tristní z pohledu ekonomiky i z hlediska péče o klienty s mentálním handicapem.

Rekonstrukce Palackého náměstí zdárně pokračuje

7. 8. 2019 | Třetí etapa rekonstrukce náměstí v Kralupech nad Vltavou je již v plném proudu. Předmětem této investice je realizace nových povrchů v Palackého ulici a v prostoru současného Palackého náměstí. To vše v návaznosti na již provedené předchozí dvě etapy.

Mladí filmaři zamíří na Mělnicko

7. 8. 2019 | Studenti druhého ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku zavítají se svým novým projektem také na Mělnicko.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

6. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme tentokrát?

Děti se seznamovaly s policejní prací

6. 8. 2019 | Jaká je práce policie, co obnáší a co vše při ní strážci zákona potřebují. To se dozvěděly děti z příměstského tábora v Mělníku, když navštívily místní policii.

Ženy z Mělnicka mají děti obvykle až po třicítce

5. 8. 2019 | Celosvětově se zvyšuje věk budoucích maminek a Česká republika v tomto trendu není výjimkou. Gynekologové, porodníci i porodní asistentky tak musí reagovat na nové výzvy a situace, které s sebou tento věkový posun přináší.

Pohlednice z minulosti: Mělnické koupaliště a bazén

4. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ V roce 1971 po sedmi letech se značnými potížemi bylo dokončeno mělnické koupaliště na Podolí.

Kontroly cyklistů dopadly dobře

3. 8. 2019 | Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na cyklisty proběhla na Mělnicku v úterý 30. července. Policisté se zaměřili zejména na používání přilby a její správné upevnění.

Kapacity základních škol jsou téměř vyčerpány

2. 8. 2019 | Jak zajistit dostatečné kapacity na základních školách? Tuto otázku si stále více klade mělnická radnice. Má k tomu důvod. Situace je totiž nyní taková, že jsou tamní ředitelé motivováni, aby měli méně početné třídy. Z toho vyplývá, že se musí počet tříd navýšit. Kapacity ale nejsou.

Mělničané okoštují prvotřídní vína

1. 8. 2019 | Milovníci dobrého vína se opět mohou těšit na tradiční degustaci. Třináctý ročník vinařské slavnosti Mělnický košt již výrazně klepe na dveře. Akce proběhne v sobotu 10. srpna na náměstí Míru, ve Svatováclavské ulici a na zámku Mělník.

Policejní hlídky prověřovaly nákladní vozidla a autobusy

1. 8. 2019 | Mělničtí policisté se v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili na kontroly nákladní a autobusové dopravy. Většina řidičů neprošla bez problému.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
14:13:02 | 21.08.2019Finanční správa se zaměřila na kontrolu poskytovatelů ubytovacích služeb přes Airbnb

Finanční správa se v rámci kontrolní činnosti zaměřila v uplynulých měsících na subjekty, které poskytují ubytovací služby přes elektronickou platformu Airbnb. Z takto získaných prostředků mají totiž nájemci povinnost odvést daň. Pracovníci Finanční ...

Hospodářská komora: Většina firem volá po změně současného systému stravenek

19.08.2019 | Ekonomika, podnikání

7 z 10 firem napříč obory a velikostmi souhlasí se zavedením stravenkového paušálu, tedy alternativy, podle níž by zaměstnancům místo papírových strav ...

Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky

17.08.2019 | Bydlení, dům a zahrada

Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním in ...Středa 21.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.