MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Vedení Všetat uctilo památku Jana Palacha u jeho rodného domu

16. 1. 2021 | Palachovu památku uctili v sobotu starosta Všetat Robert Sokol a místostarosta Luboš Klobása (oba Náš městys). U památníku v jeho rodném domě ve Smetanově ulici ráno zapálili svíčku a položili věnec. Pietní akt se letos kvůli pandemii koronaviru nekonal.

Krajské střídání šéfů ovlivní i týmy zajišťující služby pro Mělnicko

15. 1. 2021 | Já tam dělat šéfa, všechno by šlapalo a klapalo úplně jinak. Tahle myšlenka mohla ve čtvrtek na mnoha místech Mělnicka blesknout hlavou lidem, kteří se potřebovali někam dostat. Hlavně po ránu. Nasněžilo – a přišla kalamita. Po pravdě – nastala v celé republice; nejen v regionu soutoku Labe s Vltavou. Ten na tom zdaleka nebyl nejhůř.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Bezpečnost na autobusovém nádraží pohlídají kamery

13. 1. 2021 | Na autobusovém terminálu v Mělníku byla dosud jedna bezpečnostní kamera městské policie. Ta bude nyní umístěna tak, aby snímala prostor Bezručovy, dolní části ulice Kpt. Jaroše a částečně i nádraží.

Na trati z Kralup do Slaného dojde i na opravu historického viaduktu

12. 1. 2021 | Cestou z Mělnicka do Slaného a do Loun překonává vlak jedno údolí po historickém a památkově chráněném mostě. Podlešínský viadukt na trati mezi Kralupy nad Vltavou a Slaným by se měl dočkat opravy.

FOTOKVÍZ: Poznáte zámek ve středních Čechách?

11. 1. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místa ve Středočeském kraji podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.

Po Mělnicku se prohánějí hlavně vrabci a sýkorky, hlásí dobrovolníci

11. 1. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Vrabci jsou zatím nejčastějšími opeřenými návštěvníky Mělnicka v letošním roce. Plyne to z průběžných výsledků sčítání, které o víkendu uspořádala v celé zemi Česká společnost ornitologická. V závěsu za vrabci se podle pozorování dobrovolníků prohánějí sýkorky koňadry a hrdličky.

PŘED 10 LETY: Mělnické maturantky si užily svůj ples ve Vltavě

10. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Kralupský kulturní dům zaplnily začátkem roku 2011 studentky mělnické soukromé střední zdravotnické školy.

Chystanému velkému očkovacímu centru v Mělníku zatím chybí přesná adresa

9. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ K 15 místům ve středních Čechách, kde jsou nyní na pracovištích nemocnic očkováni proti koronaviru zdravotníci, časem v kraji přibude nejméně 12 očkovacích center, kde vakcinace pofrčí ve velkém. A pro návštěvníky bude zřízeno pohodlné zázemí včetně dostatku parkovacích míst.

Stát vybírá, kdo bude vozit cestující mezi Mělníkem a Kolínem

8. 1. 2021 | Budou cestující z Všetat a Mělníka jezdit do Kolína nebo Ústí nad Labem vlaky Českých drah, nebo vyzkoušejí na této trati péči soukromého dopravce? Ministerstvo dopravy aktuálně vybírá ze čtyř zájemců o provoz linky R23 Kolín-Ústí nad Labem. Kromě Mělnicka a Kolínská jezdí tento vlak také přes Nymburk, Poděbrady či Lysou na Labem.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Začíná obnova neratovických lesíků

7. 1. 2021 | V pondělí 11. ledna bude zahájena revitalizace neratovických lesíků v ulicích Kojetická a Mládežnická. V plánu je regenerace zeleně, odstranění, ošetření a výsadba dřevin a dále vybudování mlátových cest a založení trávníků. První etapa by měla být dokončena do července 2021. 

Mělnicko má největší podíl svateb, ale i nemanželských dětí

6. 1. 2021 | Rok 2020 nakažený koronavirem přinesl řadu změn. Mimo jiné se lidem podstatně méně chtělo do manželského chomoutu. Počet sňatků ve srovnání s předloňskem se ve středních Čechách snížil o pětinu.

PŘED 10 LETY: Na Knížecí slavili silvestr kovbojové a kovbojky

3. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Poslední noc roku 2010 obsadili restauraci Na Knížecí kovbojové a kovbojky z Divokého západu.

Z ARCHIVU: Mělnické seniory potěšily tančící sněhové vločky

2. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ S čertem, kosem i sněhovou vločkou se začátkem ledna roku 2010 setkali obyvatelé mělnického centra seniorů. Navštívili je školáci, kteří jim zahráli Zimní pohádku.

Nejvyšší cenu za vodu zaplatí lidé v Kladně a Mělníku

30. 12. 2020 | Dodavatelé vody nebo elektřiny už většinou rozhodli o cenách, které budou zákazníci platit v roce 2021. Kolik třeba za vodu zaplatíte ve vašem okresním městě?

FOTOKVÍZ: Poznáte památku ve středních Čechách?

28. 12. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místa ve Středočeském kraji podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.

PŘED 10 LETY: Otužilci skákali do ledového jezera šipky

27. 12. 2020 | Vzduch minus tři, voda na nule. Přesto bylo na Boží hod vánoční v roce 2010 na březích mlékojedského jezera léto. Alespoň pro pět otužilců, kteří se ráchali v ledové vodě.

Průjezd na hlavním tahu přes Tupadly je na pár měsíců plynulý

25. 12. 2020 | Pohodlnější průjezd přes obec Tupadly mají už během vánočních svátků řidiči, kteří jedou po frekventované silnici číslo I/9 spojující Mělník s Českou Lípou. Tamější dopravní omezení s kyvadlovým provozem řízeným světly, vynucené pracemi na zajišťování opěrné zdi, s nímž se původně počítalo až do samého sklonku roku, se podařilo odstranit už den před Štědrým dnem.

Z ARCHIVU: Kostelem v Libiši zněly vánoční koledy v podání dětí

24. 12. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Večer před Štědrým dnem roku 2015 si obyvatelé Libiše zpříjemnili návštěvou evangelického kostela a poslechem vánočních koled.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Zákaz návštěv v centru pro seniory platí nadále

23. 12. 2020 | Klienti Centra pro seniory Mělník mohou pod dobu Vánoc na vycházky mimo areál. Senior musí použít respirátor FFP2 nebo KN95 a pokud bude vycházka delší než šest hodin, bude klient po návratu umístěn do oddělených prostor, pokud nežije v samostatném pokoji. I nadále platí v centru zákaz návštěv.

Žádné uhlí, mělnická elektrárna musí sázet na plyn, biomasu a odpady

22. 12. 2020 | Teplárna Mělník, která zásobuje teplem stovky tisíc pražských domácností na pravém břehu Vltavy, Mělník či Neratovice, oznámila, že místo uhlí zajistí teplo z plynu, biomasy a z odpadů. Reaguje na postupný odklon České republiky od spalování hnědého uhlí.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
20:12:34 | 16.01.2021Zpravodajství MělníkDnes.cz

Středočeský kraj schválil projekty prevence kriminality, požádá vládu o dotace

Program prevence kriminality na rok 2021 schválili středočeští radní. Obsahuje konkrétní projekty, na jejichž uskutečnění bude kraj žádat o finanční prostředky z Dotačního programu prevence kriminality na místní úrovni na rok 2021. "Celkem půjde o ...

Středočeští celníci našli při běžné kontrole vozidla zbraně i drogy

KLADNO - Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Superb s českou SPZ se třemi muži. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nou ...

Policisté obvinili pár z distribuce drog na Kolínsku

Opět skvělou práci odvedli kolínští kriminalisté v oblasti toxi. Zadrželi a poté obvinili dvě osoby, které distribuovaly drogy převážně na Kolínsku. O ...

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém ...

Tříkrálová sbírka se letos koná v online prostředí

Do konání tradiční Tříkrálové sbírky letos zasáhla pandemie koronaviru, která znemožnila každoroční putování tří králů spojené s koledou. Samotná kole ...Sobota 16.1.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.