MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Největší trampolína, zvířátka i koncerty. Zoopark Zelčín zahajuje sezónu

23. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nová sezóna odstartuje v Zooparku Zelčín v sobotu 25. března. Kromě zvířátek čeká na návštevníky také nové trampolínové centrum s jedenácti vzduchovými trampolínami. Jeho součástí je také největší vzduchová trampolína ve střední Evropě. V sobotu mají všechny děti vstup do zooparku a na trampolíny zdarma. 

Kam v Mělníku na řízek se salátem? Ceny poledních menu nejdou pod dvě stovky

23. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Fenomén české kuchyně - řízek s bramborovým salátem - patří v restauracích mezi nejvyhledávanější pokrmy. V některých podnicích se přitom toto tradiční české jídlo opakuje na jídelním lístku pravidelně jednou týdně. A zákazníci se tam v řízkových dnech vracejí. Kolik zaplatíte v mělnických restauracích za menu s řízkem? Ceny se liší nejméně o stokorunu.

Video, foto: Kralupy si připomněly tragický nálet z konce druhé světové války

22. 3. 2023 | Kralupy nad Vltavou si ve středu připomněly jednu z nejtragičtějších událostí ve svých dějinách. 22. března 1945 město zasypaly bomby spojeneckého letectva.

Hnědé popelnice už se zase plní. Svoz bioodpadu v Kralupech začíná za dva týdny

22. 3. 2023 | Hnědé popelnice na zahrádkách u kralupských domů se s jarním počasím začínají plnit shrabanou trávou a zbytky listí i větvičkami z ořezu stromků. Také letos bude svoz bioodpadu ve městě probíhat každé dva týdny, poprvé ve středu 5. dubna.

KVÍZ pro Mělničáky: Jak dobře znáte historii svého města a jeho památek?

22. 3. 2023 | Mělník je město plné historie, vína a společenských událostí. Zkuste si na chvíli představit, že jste průvodcem a odpovídáte na zvídavé otázky jeho návštěvníků. Troufli byste si? Jak dobře znáte historii svého města? Vyzkoušejte náš kvíz.

Srážka ve Vepřku bude mít pro řidiče další následky. Neměli povolení k průjezdu

21. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Cestu přes Vepřek, kterým objíždí zavřené Nové Ouholice nelegálně řada řidičů, zatarasila v pondělním dopoledni bouračka. Vozy renault a mercedes, které se tam srazily, stály napříč silnicí. Policisté potvrdili, že ani jeden z řidičů neměl povolení k průjezdu obcí.

Střední školy jsou zavaleny přihláškami, zájemců je dvakrát více než kapacita

21. 3. 2023 | Na střední školy se hlásí další silný ročník potomků Husákových dětí. Školy jsou doslova zavaleny přihláškami, kterých je až o třetinu více než v minulých letech. Lhůta pro podání přihlášek na střední školy už uplynula. A je jasné, že zájemců o většinu oborů je více, než školy mohou přijmout.

Podívejte se: Nejširší studna Česka fascinuje návštěvníky mělnického podzemí

20. 3. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Historická mělnická studna, která bývala ve středověku jediným zdrojem pitné vody pro celé město, dodnes udivuje svými mimořádnými rozměry. Její průměr u hladiny je 4,54 metru. Tento údaj znamená, že se jedná o nejširší známou studnu České republiky. Přístupná je pouze podzemní chodbou, jejíž návštěva je možná v rámci komentovaných prohlídek mělnického podzemí. Podzemní systém, budovaný postupně ve 13. a 14. století, byl návštěvníkům zpřístupněn před 15 lety. V rámci výročí ...

Turistický vláček v ohrožení. Provozovatel nemá povolení na jízdy Polabím

17. 3. 2023 | Projížďky centrem Mělníka turistickým vláčkem se mohou stát minulostí. Město žádá provozovatele sezonní atrakce Romana Brázdu, aby si vyřídil příslušná povolení pro průjezd parkem Na Polabí, kudy jedna z tras vede. Brázda se hájí, že do teď žádné nepotřeboval, a čeká, že mu povolení vyřídí město samo.

Podívejte se: V Zooparku Zelčín mají nové přírůstky, kůzlata a jehňata

16. 3. 2023 | S blížícím se jarem přivítal Zoopark v Zelčíně nová mláďata. Před dvěma dny se tam narodila dvě kůzlata. A v minulém týdnu přišli na svět malý beránek s ovečkou. Mláďata jsou lákadlem nejen pro malé návštěvníky.

Petice proti stavbě bytů na kralupském náměstí má zachránit nález z doby kamenné

16. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Bytová výstavba na Palackého náměstí je zřejmě v ohrožení. Občané Kralup nad Vltavou totiž iniciují petici proti projektu. Byty tam nechtějí kvůli vzácným archeologickým nálezům. Vadí jim, že by stavba domů měla zakrýt i šest a půl tisíce starý rondel z doby kamenné.

Dámy jednou za čas, pánové i třikrát v měsíci. Holiči v barbershopu se nezastaví

15. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Dát za holiče padesátikorunu? Ta doba už dávno minula. Muži si v dnešní době za tyto služby připlatí. Ani v době zdražování přitom velká poptávka po úpravě vousů a stylových pánských účesech neklesá. Na Mělnicku stojí pány jedna návštěva barbershopu 350 až 800 korun. A mnozí tam míří i třikrát v měsíci. Často jsou prý upovídaní více než dámy.

Rekonstrukce kralupského bazénu skončila. Plavat se začne už za pár dní

14. 3. 2023 | /VIDEO/ Rekonstrukce krytého bazénu v Kralupech nad Vltavou, zahájená loni v létě, je hotová. Plavci tam budou moci vyrazit už brzy, pro veřejnost má být bazén otevřen v pátek 24. března.

Respirační choroby v kraji řádí. Mělnicko patří mezi nejzasaženější okresy

14. 3. 2023 | Kdo má doma předškoláka, nejspíš to dobře ví: infekční onemocnění dýchacích cest nyní řádí tak, jako kdybychom neměli v kalendáři březen, ale spíš únor. Nebo i lednové datum. Období jarních prázdnin, které obvykle přináší zklidnění, tentokrát neúčinkovalo. Jak v metropoli, tak v jejím okolí tradičně platí, že nejvyšší nemocnost je právě mezi předškoláky: ve věkové skupině do pěti let.

Střelba ve Velvarech? Nesmysl. Vrtulník zasahoval u opařeného dítěte

14. 3. 2023 | Na fotbalovém hřišti ve Velvarech přistával v pondělí 13. března v podvečer vrtulník. Letěl pro opařené dítě, které na sebe zvrhlo horkou polévku.

Řidiči si stále zkracují cestu přes Vepřek. Zákaz ani pokuty je nezastavily

14. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nové Ouholice jsou už přes rok zavřené. Dostat se třeba z Nové Vsi do Veltrus znamená pro řidiče zajížďku patnáct minut, delší je i cesta mezi Kralupy nad Vltavou a Mělníkem. Mnozí lidé si tak už několik měsíců zkracují cestu přes Vepřek, navzdory zákazu průjezdu obcí. Padlo už mnoho pokut, Vepřek to ale nespasilo. Provoz na úzké silnici vadí místním lidem a navíc ničí povrch.

Muž v práci nadýchal 3 promile. S okamžitou výpovědí nasedl do auta a odjel

13. 3. 2023 | Velmi smolný den měl 8. března 52letý muž z Kostelce nad Labem. Do práce přišel pod vlivem alkoholu, čehož si zaměstnavatel všiml a sám u něj provedl několik orientačních dechových zkoušek. Muž nadýchal téměř 3 promile. Muže zaměstnavatel okamžitě propustil.

Válečné scény z Mělnicka znovu zabodovaly. Získaly prestižní Oscary

13. 3. 2023 | Hned čtyři Oscary získal v noci na pondělí film Na západní frontě klid, který se natáčel mimo jiné ve středních Čechách. Záběry z vřavy první světové války vznikaly na Mělnicku, Boleslavsku i na dalších místech Středočeského kraje.

Sbírka pro mámu se dvěma dětmi a třetím na cestě. Po smrti táty zůstali sami

13. 3. 2023 | Tragický osud navěky změnil život mladé rodiny z Mělnicka. Teprve devětadvacetiletému Pavlovi náhle selhalo srdce, zůstaly po něm dvě děti a těhotná manželka. Na pomoc pozůstalým se v internetovém světě zvedla vlna solidarity.

Archeologové našli na náměstí stavbu z doby kamenné a oběť středověké vraždy

11. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Archeologický výzkum, který předchází plánované bytové výstavbě na Palackého náměstí v Kralupech nad Vltavou, přinesl několik překvapení. To největší odhalení přišlo až v jeho závěru: v posledním týdnu prací se podařilo odkrýt rondel, kruhovou stavbu z doby kamenné. V celém Česku jich je pouhých pár desítek.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
22:16:11 | 23.03.2023Zpravodajství MělníkDnes.cz

Správa železnic hledá dodavatele ETCS pro více než stokilometrový úsek na levém břehu Labe

Správa železnic vyhlásila tendr na projekt a realizaci instalace ETCS na více než stokilometrovém úseku od státní hranice s Německem do Kralup nad Vltavou. V oblasti zavádění evropského zabezpečovacího systému jde o první zakázku, která řeší ...

České dráhy: Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalg ...

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohod ...

Rockeři, přihlaste se! Osmnáctý ročník Středočeské Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely - Skutečná liga - právě odstartovala svůj 18. ročník. Již třetím rokem spolupracuje prest ...

Státní veterinární správa ruší mimořádná veterinární opatření omezující venkovní chov drůbeže

Státní veterinární správa (SVS) od 3. 3. 2023 ruší mimořádná veterinární opatření z poloviny loňského prosince zakazující chov drůbeže ve venkovních p ...Pátek 24.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes