MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Muzeum se vydalo na pražský veletrh Holiday World

22. 2. 2019 | Mělník - Regionální muzeum Mělník vyrazilo prezentovat své expozice, výstavy a služby na veletrh Holiday World 2019 do pražských Holešovic. Letos pro své příznivce připravilo zajímavé hádanky. Odměnou za úspěšný tip jsou návštěvníkům vstupenky do skalního obydlí ve Lhotce u Mělníka. Děti si mohou odnést muzejní balónky nebo kočárkové puzzle.

Projíždějící lokomotiva usmrtila starší ženu na kolejích

22. 2. 2019 | Mělnicko – Nákladní vlak srazil ženu na kolejích ve Velkém Borku u Mělníka. Šestašedesátiletá žena na místě zraněním podlehla. 

Mělnický osvětový a okrašlovací spolek uspořádá další prohlídku podzemí

22. 2. 2019 | Mělník - Mělnické podzemí nelze zpřístupnit celé vzhledem ke zděným překážkám, ale předsedovi Mělnického osvětového a okrašlovacímu spolku Martinu Klihavcovi se vyplácí jeho snaha a velké úsilí ukázat mělnickým občanům mělnické podzemí v plné kráse.

Mělnické muzeum navštíví okolo čtyřiceti tisíc lidí ročně

20. 2. 2019 | Mělník - Regionální muzeum Mělník získalo v loňském roce 2018 titul Muzeum roku 2017 v návštěvnické soutěži portálu domuzea.cz. Již několik let se drží návštěvnost mělnického muzea okolo 40 000 a za návštěvností samozřejmě stojí spoustu práce s vymýšlením a realizací zajímavých témat, která by oslovila a v době plné všech možných lákadel přitáhla návštěvníky.

Mělník bude mít zřejmě brzy knihobudky

20. 2. 2019 | Mělník - P.U.N.K. je skupina občansky aktivních lidí se zájmem o zlepšování kvality veřejného prostoru a životního prostředí v Mělníku - park, ulice, náměstí, krajina. Zaměřují svou pozornost na zlepšování stavu městských parků a dětských hřišť. Zajímá je podoba náměstí a kulturní život v centru.

Omezováním chovatelů se nic nevyřeší. Je to o lidech, říká starosta Kralup

20. 2. 2019 | Mělnicko - Tragický případ z Českolipska, kde doga napadla seniorku pohybující se pouze pomocí chodítka, otřásl republikou. Důchodkyně na následky zranění zemřela a majitele čeká soud. Opět to otevřelo otázku, zda nezpřísnit podmínky pro chovatele psů.

Sluníčko přilákalo do zámeckého areálu stovky návštěvníků

19. 2. 2019 | Lobkovice /FOTOGALERIE/ - Tradiční masopust, který se v sobotu konal na nádvoří místního zámku, navštívily stovky lidí, především rodiny s malými dětmi. Organizátoři měli štěstí na počasí, po mrazivém ránu totiž nastal krásný den plný slunečního svitu, který měl na vysoké návštěvnosti akce lví podíl.

Rekonstrukce mostu ve Štětí zkomplikuje dopravu i v Mělníku

18. 2. 2019 | Mělnicko - Rekonstrukce štětského mostu je nevyhnutelná, lidé se jí ale bojí kvůli dopravním omezením, která přinese. Jedna z největších letošních investičních akcí Ústeckého kraje potrvá do poloviny příštího roku. Nejbližší možnost, kde bude možné přejet na druhou stranu Labe je v Mělníku nebo v Roudnici nad Labem.

Neratovická knihovna přichází s projektem S knížkou do života

17. 2. 2019 | Neratovice - Městská knihovna Neratovice se od ledna letošního roku stala součástí celostátního projektu S knížkou do života, známého též pod názvem Bookstart, který nabízí rodičům s nejmenšími dětmi pravidelná setkávání v knihovně.

Hrozí zánik polikliniky v Kojetické, družstvo chce šestkrát vyšší nájemné

16. 2. 2019 | Neratovice – Město zprivatizovalo bytový dům, kde byly umístěny ordinace praktických a odborných lékařů. Po nich teď noví majitelé chtějí zhruba šestkrát vyšší nájemné. Hrozí tak, že neratovická poliklinika zanikne.

Neratovická knihovna hledá příběhy našich sousedů

15. 2. 2019 | Neratovice – Neratovická knihovna se účastní projektu Příběhy našich sousedů už čtvrtým rokem a nyní hledá pamětníky, kteří jsou ochotni vyprávět svůj životní příběh.

Za finanční grant si horolezkyně splnila svůj velký sen

15. 2. 2019 | Kralupy /FOTOGALERIE/ - Ledolezení je speciální sportovní disciplína, při které horolezci zdolávají ledové masívy vytvořené z vodopádů či tekoucí vody ve skalách v zimním období. V republice je známo několik míst pro jejich sportovní vyžití. Nejvyšší český ledopád bývá při velkých mrazech pod Vírskou přehradou na řece Svratce. Tuhle čtyřicetimetrovou skálu mohou zlézt nejen profesionálové, ale i úplní začátečníci. Spolek „Ledová stěna Vír“ a Český horolezecký svaz tu pořádají už v sobotu 16. úno ...

Hospic chce lidem dopřát důstojné umírání

14. 2. 2019 | Mělník – Domácí hospic chce pomoci vyvést umírání v České republice zpoza zdí ústavů. Důstojné umírání ve vlastním sociálním prostředí za asistence kvalifikovaného paliativního týmu je totiž v České republice stále ještě málo dostupné. Za případnou výhru v projektu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ chce Hospic Tempus pořídit nová lůžka a koncentrátor kyslíku.

Starostové jednali v Cítově o studii dopravního řešení

13. 2. 2019 | Cítov - Starostové obcí, kterých se týká výstavba Zařízení pro energetické využití odpadu v areálu stávající Elektrárny Mělník v Horních Počaplech, se sešli minulý týden v Cítově. Tedy zástupci Dolních Beřkovic, Horních Počapel, Křivenic, Vliněvsi, Brozánek, Býkve a pochopitelně Cítova. Jednání se konalo za účasti radních pro dopravu Středočeského kraje, zástupců zpracovatele studie o dopravním řešení, zástupce Krajské správy silnic a senátora Jiřího Voseckého. Hlavním bodem diskuzí bylo předevš ...

Neratovice mají třetí nejlepší webové stránky v kraji

12. 2. 2019 | Neratovice – V kategorii nejlepší webové stránky města skončily Neratovice na třetím místě za Nymburkem a Slaným v soutěži Zlatý erb 2019 v krajském kole. Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně účastnily obce a města z celé republiky. Do celostátního kola postupují ze Středočeského kraje Nymburk, Hýskov a Liteň.

Chovatele čeká výstava králíků a holubů

12. 2. 2019 | Kralupy nad Vltavou - Několik set živých zvířat, především králíků, holubů, drůbeže, ptactva včetně středně velkých papoušků a křepelek, bude vystaveno o nadcházejícím víkendu v kralupském Dřeváku. Výstava bude zahájena v sobotu 16. února v 8 hodin a potrvá do 17 hodin. V neděli pak mohou návštěvníci přijít od 8 do 12 hodin. Týž den od 12.45 hodin se bude konat slavnostní předání vítězných pohárů.

Mělničtí žáci se seznamovali s holokaustem přímo v koncentračních táborech

12. 2. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Na Základní škole Jaroslava Seiferta v Mělníku mají za sebou projekt Evropa nás baví v rámci ministerského programu na podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin. Podle Mileny Tamelové, projektové manažerky a zároveň učitelky na zdejší škole, se žáci od března do prosince zúčastnili několika aktivit, které přinesly spoustu poznatků i zážitků žákům i učitelům.

Neratovická nemocnice nově nabízí maminkám dodatečnou registraci k porodu

12. 2. 2019 | Neratovice - Maminky, které chtějí rodit v neratovické porodnici, se nově mohou dodatečně registrovat k porodu. Ještě navíc se mohou zúčastnit atraktivní soutěže. Podle ředitele nemocnice Davida Kosáka se rozhodla vyjít vstříc maminkám, které se nestihly zaregistrovat k porodu ve standardním termínu, tedy ve 28. týdnu těhotenství.

V roudnickém zámku budou nové expozice

11. 2. 2019 | Roudnice - Do zahájení turistické sezony zbývají ještě tři měsíce, ale její příprava už běží na plné obrátky. Destinační agentura České středohoří se společností Říp připravují několik novinek. Pozornost je zaměřena na dokončení posledního úseku na Labské stezce mezi Třebouticemi a Nučnicemi.

Nová hřiště budou Na Slovanech a ve Sportovní ulici

11. 2. 2019 | Mělník – Mělničané žijící na Slovanech se konečně dočkají rekonstrukce starého dětského hřiště. Úplně nové hrací prvky pro děti budou nejen na mělnických Slovanech, ale i ve Sportovní ulici. Obě hřiště totiž projdou rozsáhlou rekonstrukcí. Na prvním zmiňovaném se dokonce ti starší mohou těšit i na workoutové hřiště.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
14:12:55 | 23.02.2019Řetězce Billa a Penny dostaly pokutu 164 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za zneužití významné tržní síly pokuty v celkové výši 164 372 000 korun obchodním řetězcům BILLA, spol. s r.o. a Penny Market s.r.o. (dále jen Billa a Penny) a jejich dceřiné společnosti Rewe Buying Group ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...

Kraj chce postavit dva nové úseky v cyklistickém koridoru na pravém břehu řeky Labe

12.12.2018 | Z regionu

Středočeští radní schválili projektové záměry na vybudování dvou nových úseků Labské cyklostezky. První úsek by měl zajistit spojení obce Kly s Mělník ...Sobota 23.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.