MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Nové zahrady propojí děti s přírodou

15. 10. 2019 | Dotaci v rámci Národního programu Životního prostředí na úpravu dětských hřišť v přírodním stylu v mateřských školách využily nyní Neratovice. Zahrady mateřských škol Berušky, Písnička, Čtyřlístek a Kaštánek se tedy díky tomu dočkají revitalizace, která by děti měla více propojit s přírodou.

Ředitel mělnického Centra seniorů byl odvolán

15. 10. 2019 | Ředitele Centra seniorů Mělník Jiřího Vronského odvolali na konci září městští radní. Do doby, než bude vypsáno výběrové řízení a bude vybrán nový ředitel či ředitelka, centrum vede vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Drahomíra Pavlíková.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

14. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Určitě ano. Ale poznáte města a obce na Mělnicku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Lípy svobody byly předány mladým mělnickým skautům

14. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Během sobotního odpoledne došlo k symbolickému předání lip svobody, které byly vysazeny na veřejném prostranství mezi ulicemi Wolkerova a Sokolovská mělnickými skauty 3. a 12. oddílu při příležitosti oslav 50. výročí vzniku republiky 28. října 1968.

Studenti poznali pracovní příležitosti v regionu

14. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Studenti mělnické Integrované střední školy technické měli ve čtvrtek 10. října skvělou příležitost k získání potřebných informací o pracovních možnostech po dokončení studia. V rámci projektového dne „Kam dál?“ se v areálu školy prezentovali největší zaměstnavatelé v regionu.

Zhotovitel nové neratovické polikliniky byl vybrán

14. 10. 2019 | Důležitým projektem je pro neratovickou radnici výstavba nové městské polikliniky. Po návštěvách celé řady podobných zařízení a po četných diskuzích s mnoha odborníky vybralo vedení města zhotovitele stavby, kterým je kancelář Adam Rujbr Architects, s.r.o.

Důležitou ochranou kanalizační sítě jsou odlehčovací komory

13. 10. 2019 | Intenzivní výstavby v obcích a městech, které jsou navíc doprovázeny rozsáhlými opravami či obměnami povrchu komunikací, mají za následek hromadění abrazivního materiálu, jako je například štěrk nebo písek. Ten se tak často dostává přes uliční vpusti do kanalizace. Na tuto skutečnost reagují Středočeské vodárny (SVAS), které chrání kanalizační síť pomocí odlehčovacích komor. Tyto komory zároveň ochraňují čistírny odpadních vod (ČOV) proti hydraulickému přetížení. ...

Mělničtí radní ocení vinaře

13. 10. 2019 | Každý rok udílí mělnické vedení ocenění za mimořádný přínos známým osobnostem, případně organizacím nebo spolkům. Letošní ceremoniál proběhne v pondělí 25. listopadu.

Kralupští sokolové uspořádali pietní setkání

12. 10. 2019 | Jelikož je 8. říjen památným dnem sokolstva, sešli se při této příležitosti zástupci města Kralupy nad Vltavou u místní sokolovny, kde také proběhl pietní akt. Sokolové si tak připomněli noc ze 7. na 8. říjen roku 1941, kdy gestapo zatklo téměř všechny sokolské činovníky.

Preventivní akce pro děti již probíhají

11. 10. 2019 | V mělnickém muzeu byly zahájeny projekty pro školy zaměřené na dopravní výchovu v souvislosti s probíhající výstavou Dopravka včera a dnes. Cílovou skupinou jsou zejména děti z prvního až třetího ročníku základních škol a také děti z mateřských škol, které ještě neabsolvovaly dopravní výchovu přímo v lavicích.

V Neratovicích se dočkají nové vlakové zastávky

11. 10. 2019 | Po mnoholetých přípravách bude v Neratovicích zahájena výstavba nové vlakové zastávky Neratovice – sídliště. Na novém nástupišti by měly být umístěny dva přístřešky pro cestující vybavené lavičkami, osvětlením, odpadkovými koši a označovačem jízdenek. Počítá se samozřejmě s bezbariérovým přístupem.

Tip deníku: Dýňování na zámku Nelahozeves

10. 10. 2019 | Další Dýňování, tradiční oslavy příchodu zimy, se koná opět na zámku Nelahozeves v sobotu 12. října od 10 do 17 hodin. Letos bude probíhat již o sedmý ročník.

Mělník zmodernizuje kamerový systém

10. 10. 2019 | Mělnická radnice chystá modernizaci kamerového systému. K té by mělo dojít do konce letošního roku. Analogický systém tak bude nahrazen centrálním.

Čím dál více Kralupanů si žádá čisté město

10. 10. 2019 | Ekologické centrum v Kralupech nad Vltavou uspořádalo ve spolupráci se ZŠ Jodlova v letošním roce již druhou úklidovou akci v rámci projektu Kralupy – čisté město.

Ve Všetatech byl otevřen Památník Jana Palacha

9. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Národní muzeum ve středu 9. října slavnostně otevřelo Památník Jana Palacha ve Všetatech na Mělnicku. Návštěvníci se tak budou moci zdarma podívat do nevšedního památníku, který vznikl na místě původního domu rodiny Palachových. K dispozici je samozřejmě také nová expozice, která ukazuje dobu a čin Jana Palacha v kontextu událostí 20. století.

Mělnická radnice opravuje památky

9. 10. 2019 | Z programu Regenerace městské památkové zóny Ministerstva kultury lze každý rok čerpat dotace, a to jak na městské, tak i soukromé objekty. Mělnická radnice toho využila a získala prostředky na obnovu dvou objektů, které jsou považovány za kulturní památku.

Z nepotřebné věci může být vánoční symbol

8. 10. 2019 | V pořadí již devátý ročník Vánoční soutěže kralupského ekologického centra byl zahájen. Letošním tématem je nejkrásnější vánoční strom, stromeček či větvička.

Střední školy se představí na tradičním veletrhu

8. 10. 2019 | Výběr správné střední školy je důležitým bodem v životě každého člověka, a právě proto by si žáci základních škol společně se svými rodiči rozhodně neměli nechat ujít další ročník Veletrhu škol Vzdělávání 2019, který proběhne ve středu 23. října od 9 hodin v Masarykově kulturním domě v Mělníku.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mělnicku?

7. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Určitě ano. Ale poznáte města a obce na Mělnicku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Návštěvníci festivalu poznali ptačí říši

7. 10. 2019 | Deštivé ráno neodradilo v sobotu 5. října zájemce o přírodu od účasti na mělnickém Festivalu ptactva 2019. Na vycházce, jejíž součástí byla i plavba přívozem přes Labe, tak měli možnost pozorovat 39 ptačích druhů. Mezi nejpočetněji zastižené opeřence patřil špaček obecný a pěnkava obecná. 

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
02:12:47 | 16.10.2019Středočeští plicní lékaři odhalili v kraji 16 nemocných

41 lidi ze Středočeského kraje si nechalo zkontrolovat plíce. U 2 z nich našli pneumologové podezření na idiopatickou plicní fibrózu (IPF), u dalších 14 astma či chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Lidé si v kraji mohli nechat prohlédnout ...

Čeští senioři podceňují očkování proti chřipce. Každý rok jich za to stovky zbytečně zaplatí životem

10.10.2019 | Další

Chladné měsíce roku jsou typické zvýšeným výskytem viru chřipky, kterému každoročně podlehnou stovky tisíc lidí na celém světě. U nás jich zemře v sou ...

5 chyb, které vám nejvíce prodraží stavbu

10.10.2019 | Další

Stavba či rekonstrukce není jednoduchá záležitost a může se i pěkně zkomplikovat a prodražit. Jak se těmto nepříjemným starostem vyhnout? Přinášíme př ...Středa 16.10.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.