MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Radní podají trestní oznámení

25. 4. 2019 | Mělník – Zastupitelstvo projednávalo kauzu mělnického krematoria. Po šetření kontrolního výboru, který se zabýval určitými nesrovnalostmi ve správě majetku, vyplývajících ze smlouvy o pronájmu z roku 2012, bylo schváleno, aby rada města podala trestní oznámení na příslušného pachatele.

Chystá se rozsáhlá modernizace kralupské střední školy

25. 4. 2019 | Kralupy - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kralupy nad Vltavou získaly dotaci téměř 13 milionů korun. Tyto prostředky byly získány z projektu Integrované územní investice. Dalších 2,5 milionu korun rovněž za účelem modernizace uvedené školy poskytne její zřizovatel - Krajský úřad Středočeského kraje.

Spanilá jízda za Švejkem odstartuje počtvrté

25. 4. 2019 | Kralupy bnad Vltavou - V roce 2016 se v Kralupech nad Vltavou konaly poprvé Švejkovy cyklomanévry. Tenkrát ještě nebyla socha románového hrdiny Josefa Švejka instalována před tamní radnicí a akce sloužila k propagaci vyhlášené sbírky na její zhotovení. Letos se koná čtvrtý ročník cyklomanévrů. Bude to spanilá, manifestační jízda na bicyklech. Vítáni jsou zejména ti, kdo přijedou v dobových oděvech, připomínajících dobu c. k. mocnářství. ...

Město postaví nové sociální byty

24. 4. 2019 | Mělník - Zastupitelstvo města schválilo výstavbu tří bytových jednotek v Husově ulici. Její realizace by měla být zahájena v červenci. Do konce kalendářního roku bude dle plánu stavba dokončena.

Lidé si Velikonoce zpříjemnili výstavou

23. 4. 2019 | Cítov /FOTOGALERIE/ - Velikonoční výstavě chovatelů, která se uskutečnila v chovatelském areálu v Cítově, patřila bílá sobota a Velikonoční neděle. Již před vstupem na výstavu se mohly děti svést na dvou koních, kteří byli připraveni k jízdě. Na nádvoří bylo možné navštívit stánek s občerstvením a k vidění byla také malá housátka, jakožto symbol Velikonoc. Vnitřní prostory patřily tradičně expozici králíků, drůbeže a holubů. Děti si užily malování na obličej, což je vždy přitažlivá zábava. Součá ...

Sluníčko učí vztah k přírodě

23. 4. 2019 | Neratovice - Mateřská škola Sluníčko je svojí kapacitou největší v Neratovicích. Její dvě budovy se nachází v krásném prostředí nedaleko nádraží.

Jom ha-šoa připomene památku obětí holocaustu

23. 4. 2019 | Mělník - Památku obětí holocaustu připomíná den Jom ha-šoa, který odkazuje na tragické vyvraždění šesti milionů Židů. Letos připadá na čtvrtek 2. května a k pietě se přidá i Mělník.

Pohlednice z minulosti: Demontáž remorkéru Dukla

21. 4. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Podívejte se na historické fotografie z mělnického přístavu a demontáže remorkéru Dukla.

Využívají fondy Evropské unie k výměnným stážím

21. 4. 2019 | Kralupy - Projekt programu Erasmus+ se týká přípravy studentů pro evropský trh práce. Získávají při něm dovednosti, které se nemohou naučit v podmínkách své odborné školy, již aktuálně navštěvují.

Nová světla ušetří náklady na energetiku

20. 4. 2019 | Mělník - Zastupitelstvo města schválilo výměnu 199 svítidel, která se nachází v ulicích Pražská, Legionářů a Českolipská. Důvodem je jejich špatný technický stav. Stožáry, na kterých jsou umístěna, jsou však v dobré kondici, a proto bylo rozhodnuto využít dotačního titulu Ministerstva průmyslu a obchodu – Efekt 2019.

Vládíka dal někdo do babyboxu hned po narození

18. 4. 2019 | Mělník – Hned dvě různá jména dostal během noci na čtvrtek čerstvě narozený chlapeček, kterého kdosi odložil do babyboxu v mělnické nemocnici bezprostředně poté, co přišel na svět.

Přijdou dopravní komplikace

18. 4. 2019 | Kralupy, Zeměchy – Z důvodu rekonstrukce vozovek a oprav železničních přejezdů dojde na konci dubna v obci Zeměchy k výrazným dopravním omezením. Na co se tedy mají občané připravit?

Návštěvníci se seznámí s policejní prací

17. 4. 2019 | Mělník – Územní odbor mělnické policie zve všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se uskuteční dnes od 14 do 18 hodin.

Náměstí i muzeum se neslo ve znamení Velikonoc

16. 4. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělnické náměstí Míru se v sobotu 13. dubna zaplnilo stánky, které spojilo jediné téma, a to přicházející velikonoční svátky.

Na Mělnicku se plánují rekonstrukce

16. 4. 2019 | Hořín - V obci Hořín se ve čtvrtek 11. dubna uskutečnila schůzka starostů okolních obcí a Policie ČR. Starostové byli informování Dopravním inspektorátem o omezeních, která jsou letos v regionu plánována.

Jarmark bavil všechny generace

15. 4. 2019 | Neratovice /FOTOGALERIE/ – Místní knihovna pořádala v sobotu 13. dubna jarní jarmark. Ten se uskutečnil v parku u budovy společenského domu, v jehož prvním patře sídlí.

Věž chrámu sv. Petra a Pavla rozšířila sbírku papírových modelů

15. 4. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Martin Klihavec, mělnický kronikář a předseda Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku, nakreslil další papírovou vystřihovánku jedné z mělnických pamětihodností. Tentokrát se jedná o model věže chrámu sv. Petra a Pavla.

Burza nabídne pracovní příležitosti

14. 4. 2019 | Mělník - Krajská hospodářská komora Střední Čechy zve k návštěvě Burzy práce, která se koná ve středu 24. dubna od 10 do 16 hodin v Masarykově kulturním domě. Na akci nabídnou firmy z okresů Mělník, Kladno a Praha - východ pracovní nabídky v oborech technických, v sociálních službách, v chemickém průmyslu, logistice, autodopravě, administrativě, obchodě, zemědělství a v dalších oborech.

Pohlednice z minulosti: Z historie čtvrti na břehu Labe

14. 4. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělnická čtvrť Rybáře se nachází na břehu řeky Labe. Jedna z černobílých pohlednic nabízí pohled na část příhradového mostu přes řeku v Rybářích, který byl dokončen v roce 1888. Hned v následujícím roce mělnický podnikatel a vinař Josef Viktorin nechal postavit v sousedství mostu výletní hostinec s ubytováním, který využívali turisté z výletních lodí a šífáci.

Muzeum se prezentuje na veletrhu

13. 4. 2019 | Lysá nad Labem, Mělník /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum Mělník vyrazilo prezentovat své expozice, výstavy a služby na veletrh Regiony na výstavišti v Lysé nad Labem, který se koná od 11. do 13. dubna a i letos, jako již tradičně, je spojen s výstavou Narcis a Elegance.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
18:12:35 | 25.04.2019Airbnb a ČSÚ zahajují partnerství pro sdílení agregovaných dat

Český statistický úřad a Airbnb se dohodly na sdílení anonymních agregovaných dat o krátkodobých pronájmech přes platformu Airbnb pro statistické účely. Uzavřené partnerství, první svého druhu ve střední a východní Evropě, využije statistika ...

Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

24.04.2019 | Zpravodajství

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce tou ...

Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

23.04.2019 | Z regionu

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový j ...Čtvrtek 25.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.