MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Pohlednice z minulosti: Jak vypadal Mělník v dobách minulých

23. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Zavzpomínejte si s námi na doby dávno minulé prostřednictvím Mělnického deníku. Jak vypadalo město, které domy už nestojí, které se změnily k nepoznání a třeba poznáte i někoho známého na fotografiích.

Město Mělník poskytlo prostory pro sdílenou kancelář, zájem je velký

22. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Sdílená kancelář s kapacitou šestnáct osob byla nově otevřena v Mělníku na Mírovém náměstí. Díky iniciativě členů místního zapsaného spolku Coof a manželů Hrudkových, se podařilo v nevyužívaných zastaralých městských prostorách, kde bývala kdysi kavárna s hospodou, otevřít moderní pracoviště vybavené internetem i profesionální prezentační technikou. Nechybí malá a velká zasedačka, prostory pro soukromá jednání, sociální zařízení či kávobar. ...

Neratovičtí sokoli nestojí o lidské zvědavce. Kameře se vyhnuli

21. 4. 2021 | Nedočkavě vyhlížejí „své“ sokolíky lidé z chemických provozů v Neratovicích a Kralupech nad Vltavou. Komíny jejich výrobních areálů (stejně jako vysoké stavby v elektrárnách, které rovněž nabízejí vhodné podmínky, výborný rozhled a dostatečný klid) již tradičně lákají k hnízdění kriticky ohrožené sokoly stěhovavé – ti se po sokolím zvyku vracejí na svá původní hnízdiště, nebo alespoň do jejich blízkosti – přičemž se očekává, že i letos tam tito dravci vyvedou mláďata. Jejich příchod na svět v li ...

Druhou stavbu obchvatu Mělníka stát pořídí levněji, než se počítalo

19. 4. 2021 | Nabídka není cenově nejnižší, ale je nejvýhodnější. Tak v pondělí zhodnotil Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR vítězné podání v rámci výběrového řízení na zhotovitele stavby 2. části obchvatu Mělníka. Celkem se sešlo devět nabídek.

Na mělnických vinicích se i nyní pilně pracuje, mráz zatím škody nezpůsobil

18. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Přestože v těchto dubnových dnech venkovní teploty ještě místy poklesnou i na Mělnicku pod bod mrazu, vinná réva by měla být podle vinařů zatím mimo ohrožení. Deník zjišťoval aktuální stav na vinicích v okolí.

V Mělníku demonstrovaly stovky lidí proti rouškám ve školách i testování dětí

17. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Stovky lidí se sešly při demonstraci v sobotu odpoledne ve 14 hodin na náměstí v Mělníku. Přišli protestovat zejména proti nošení roušek žáků při výuce, očkování školáků i jejich povinnému testování. Jednu osobu policie zadržela. Vzhledem k podezření, že někteří účastníci odporu údajně i hajlovali, policie musí ještě vyhodnotit získaný videozáznam.

Do některých středočeských zoo už můžete, třeba do té v Zelčíně u Mělníka

17. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po uvolnění koronavirových omezení lákají návštěvy zoologických a botanických zahrad. Středočeši za takovou podívanou nemusejí cestovat do Prahy. Hned deset tipů pro výlety za zvířátky a kytičkami po kraji nabízí Středočeská centrála cestovního ruchu.

Mimořádný okamžik! Počítač poprvé v historii zvedl most v Hoříně

16. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Přestože s hořínským zdvižným mostem pohybují stavbaři Metrostavu již několik týdnů kvůli logistice a nejrůznějším testům, uprostřed dubna šlo o mimořádnou chvíli. Okamžik, na který se čekalo dva roky od zahájení výstavby. Proběhl první oficiální zdvih pomocí počítačového řídicího systému.

Varování: Krásní brouci jen k pokoukání. Nesahat – jsou jedovatí!

15. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Neubližujte jim – a ani na ně nesahejte, protože oni by mohli ublížit vám. To zooložka Regionálního muzea Mělník Marcela Holubová připomněla na muzejním facebooku v souvislosti s možným setkáním v přírodě – s jedovatými brouky zvanými majky. Sama na ně v přírodě aktuálně narazila, přičemž připomíná, že majky jsou nyní aktivní; přišel totiž čas jejich páření.

Dvě omezení zdržující řidiče: kyvadlově pojedou u Tupadel i přímo v obci

12. 4. 2021 | Komplikovaný je nyní na Mělnicku průjezd po silnici I/9, jež spojuje Mělník s Českou Lípou, v oblasti obce Tupadly. Vedle dlouhodobějších prací na obnově opěrné zdi, což si vynucuje omezení dopravy přímo v Tupadlech, se stavební činnost rozběhla také nedaleko; tam to však potrvá jen pár dní.

Na Mělnicku vzniká nový vodovod, zásobovat bude i Kladensko a část Prahy

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pod korytem Labe u Obříství na Mělnicku budují nový vodovod zásobující 200 tisíc Středočechů. V provozu bude nejméně dalších sedmdesát let. Dosavadní potrubí, které je v provozu desítky roků a položené na dně řeky a je již na konci životnosti.

Putovní výstava na soutoku Labe s Vltavy. Mělnické náměstí teď patří vodě

9. 4. 2021 | Plné vody je nyní náměstí Míru v Mělníku. Životodárná tekutina, s níž mají obyvatelé města i okolí také velmi nepříjemné zkušenosti z doby povodní, tentokrát dorazila zcela přátelsky: spoutána na velkoformátových panelech plných fotografií a informací z výzkumů na téma Voda a civilizace.

Jízdu mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví zpomalí kličkování přes protisměr

8. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Praskliny ve vozovce a výtluky se do konce dubna stanou minulostí v úseku silnice I/16 mezi Mělnickým Vtelnem a Vysokou Libní. Sedmisetmetrový úsek komunikace zde za 6,7 milionu korun bez DPH opravuje českolipská společnost SaM silnice a mosty.

Mělnické muzeum připomíná oběti holocaustu i židovskou minulost města

8. 4. 2021 | Poté, co v uplynulých dnech na svém facebooku přiblížil zájemcům křesťanské Velikonoce netradičním nahlédnutím do sváteční kuchyně našich babiček, se tým Regionálního muzea Mělník věnuje připomínce židovské minulosti města na soutoku Labe s Vltavou. Ve čtvrtek odpoledne se připojuje k již 16. ročníku Veřejného čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa.

PŘED 10 LETY: Expediční kamera do Mšena přilákala lezce

4. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Lezci porovnali síly při zdolání stěny v mšenské sokolovně.

Modernizace zdymadla Hořín vrcholí, velká plavební komora už obnovila provoz

3. 4. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Firma Metrostav dokončuje modernizaci vltavského vodního díla Hořín u Mělníka. Od začátku dubna se podařilo po půlročním omezení obnovit provoz velké plavební komory. Je to dobrá zpráva především pro dlouhé lodě, které už od této chvíle místem proplují směrem na Prahu bez omezení.

OBRAZEM: Připomeňte si oblíbená velikonoční setkání na Mělnicku

2. 4. 2021 | Podruhé za sebou budou Velikonoce kvůli koronaviru poněkud upozaděny a tradiční setkání se uskuteční snad za rok. Nasajte atmosféru nejvýznamnějších křesťanských svátků a akcí s nimi spojených alespoň prostřednictvím archivních fotografií.

Policisté z Kralup zachránili muže, který chtěl spáchat sebevraždu

2. 4. 2021 | Policisté z Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou zachránili muže, který stál na hraně římsy nad tunelem a skálou ve výšce 30 metrů.

Test Deníku: Zjišťovali jsme, jak lidé v Neratovic nosí roušky či respirátory

2. 4. 2021 | Už měsíc je v platnosti nařízení vlády, které ukládá lidem povinnost nosit v zastavěném území obce buď vždy minimálně chirurgickou roušku či respirátor. Jak lidé toto nařízení dodržují, jsme zjišťovali s redakčním objektivem v ulicích Neratovic.

Obr, co zablokoval Suezský průplav. Kolik místa by loď zabrala v Mělníku?

1. 4. 2021 | Kontejnerová loď Ever Given se stala slavnou poté, kdy uvízla na mělčině a zablokovala Suezský průplav. Loď má 400 metrů na délku, podívejte se, kolik místa by zabrala na řece Labi v Mělníku a na několika místech na Kutnohorsku a v Praze.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
12:12:27 | 23.04.2021Zpravodajství MělníkDnes.cz

Krádeže osobních dat a s tím související útoky na klienty bank rapidně narůstají

Koronavirová epidemie a s ní zvýšený pobyt lidí v online prostoru představují pro hackery ideální situaci. Značně se proto navýšil počet útoků na organizace i běžné uživatele. Útoky jsou navíc čím dál sofistikovanější. Zatímco v případě institucí ...

V ČR skokově narostl počet lidí, kteří potřebují potraviny. Pomoci může každý během Sbírky potravin

Jarní kolo Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 24. dubna 2021. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogist ...

Pražská integrovaná doprava zdraží, ceny jízdného se zvýší o čtvrtinu

Středočeský kraj s ohledem na výpadek příjmů způsobený pandemií koronaviru přistoupí ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě cca o 25 %. Úpravy se ...

Česká firma se úmyslně pokusila v rozporu se zákony do USA vyvézt puškové granáty

Celníci z Celního úřadu pro Středočeský kraj v pátek 16.4.2021 prováděli běžnou kontrolu zboží, jenž bylo určeno na export mimo území EU. V rámci své ...

Policie našla v Orlíku muže, po kterém pátrala v březnu

Po opakovaném pátrání po pohřešovaném muži M. N., který spáchal počátkem března sebevraždu skokem do vod orlické nádrže ze Žďákovského mostu, byli ko ...Pátek 23.4.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.