MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Krev nemocnici nedochází. I kvůli omezení počtu operací

21. 10. 2020 | Dobrá zpráva: krev v mělnické nemocnici nedochází. Obavy, zda se koronavirová situace negativně nepodepíše na počtu dárců a nebudou tak nedostatkem krve v nemocnicích ohrožení pacienti, se tak naštěstí nenaplnily. „Aktuálně má Nemocnice Mělník dostatek krve a krevních derivátů pro provádění operačních výkonů,“ okomentovala problematiku stručně mluvčí nemocnice Petra Plutnarová.

Nejvíc znečištění v kraji pochází z neratovické Spolany

19. 10. 2020 | Největším ze znečišťovatelů životního prostředí, kteří vypouštějí škodliviny do ovzduší, je neratovická Spolana. To ekologická organizace Arnika oznamovala v rámci zveřejňování žebříčků producentů znečišťujících látek letos stejně jako loni, předloni i ještě rok předtím… 

Vládní nařízení u obyvatel nenarážejí. Policisté zatím spíše domlouvají

19. 10. 2020 | Policisté se v Mělníku každý den během své služby věnují kontrolám vládních opatření. Tedy zda lidé nosí roušky, kde mají, a zda provozy fungují či zavírají v hodiny, jaké jsou stanovené. „Zatím jsme neshledali žádné vážnější pochybení, většinou se veškeré případy řeší domluvou,“ řekla Markéta Johnová, policejní mluvčí.

PŘED 10 LETY: Milovníci vína ochutnali patnáct prvotřídních vzorků

18. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Kralupská vinotéka před deseti lety hostila Turné Král vín 2010, které představilo to nejlepší z českých a moravských vinohradů.

V Kralupech zrušili havarijní cvičení. Aby neděsilo lidi v době koronaviru

18. 10. 2020 | Místo očekávaného rozruchu bude klid běžného všedního dne. Takový by měl být obraz pondělka v rafinérii v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Prakticky na poslední chvíli firma odpískala dlouhodobě připravované havarijní cvičení, mající prověřit nejen připravenost záchranných složek, ale především vnitřní havarijní plán.

Informace o odběrových místech v kraji i Praze najdete na jednom místě

16. 10. 2020 | Seznam odběrových míst na covid-19 v Praze a Středočeském kraji je teď na jednom místě. Od pátku 16. října totiž najdou zájemci na webu covid.praha.eu i 14 odběrových místa ve středních Čechách, respektive informace o nich.

Zásoby roušek i testování zaměstnanců. Domovy pro seniory chrání své obyvatele

16. 10. 2020 | Zatím zvládáme, ale požádali jsme o studenty na výpomoc. Taková je aktuální situace v Centru pro seniory Mělník. Uvedla to Drahomíra Pavlíková, ředitelka centra. „S nedostatkem personálu zatím problém nemáme. Pokud by ale třeba vypadlo pět lidí, už by to byla komplikace,“ řekla.

Ubytovat covidové pacienty či lidi v karanténě by chtěli i majitelé penzionů

16. 10. 2020 | Provozovatelé menších hotelů a penzionů ve středních Čechách by hosty v podobě pacientů s lehčím nebo bezpříznakovým průběhem nemoci covid-19 uvítali. Pochybují však, že by jim to vynahradilo příjmy, o které v době nouzového stavu přicházejí.

Lékař Robert Kučírka: Nerad slyším o zlehčování nemoci covid-19

15. 10. 2020 | /ROZHOVOR/ Lékař Oblastní nemocnice Kladno, Robert Kučírka, denně pečuje na infekčním oddělení o pacienty postižené nemocí covid-19. Jaké má osobní zkušenosti s nemocnými, jak se situace proměnila od jara do dnešních dnů a jak je služba se zvýšenou zátěží náročná, jsme se zeptali lékaře přímo na pracovišti.

Většina nemocných s covidem míří na samostatné infekční oddělení

15. 10. 2020 | Situace je horší než na jaře, ale vše zatím zvládáme – zní ze všech nemocnic ve středních Čechách. Vyčleněná covidová lůžka má i mělnická nemocnice, která navíc disponuje samostatným infekčním oddělením. Počet pacientů s pozitivním koronavirovým testem se tam v posledním týdnu pohyboval mezi patnácti až pětadvaceti za den. Deníku to potvrdila mluvčí mělnické nemocnice Petra Plutnarová.

Při rekonstrukci sálu našli Velvarští pozůstatky dávné stavby i sochu prezidenta

14. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Výstavba regionálního multifunkčního kulturního centra ve Velvarech je v plném proudu. Na náměstí Krále Vladislava, kde dnes stojí omšelý hotel Záložna, vybudovaný v roce 1931 místním architektem Jindřichem Bišickým, pracují od července dělníci, kteří navracejí společenským prostorám prvorepublikovou podobu. Rekonstrukce přijde na více než 50 milionů korun, z toho 30 milionů získalo město od státu. Centrum se sálem pro 400 lidí bude hotové příští rok. ...

Stavba přístaviště v Mělníku brzy začne

14. 10. 2020 | Výstavba přístaviště malých plavidel v lokalitě Rybáře začne v nejbližší době. Potvrdilo to vedení mělnické radnice s odvoláním na sdělení Ředitelství vodních cest.

Zákaz praktické výuky způsobuje některým oborům vrásky

14. 10. 2020 | Od dnešního dne platí ještě přísnější opatření mající za úkol zpomalit šíření koronaviru. Vedle hospod a restaurací a podobných podniků to navíc odnesou také školy. Počítá se totiž se zrušením i praktické výuky. Ředitelům škol některých studijních oborů to ale přidělává vrásky. Je totiž řada oblastí, kdy se výuka na dálku realizuje poměrně složitě, hlavně pak u učňovských oborů. Třebaže školy tuto zkušenost mají z jara za sebou, shodují se, že do optimální situace to má daleko – a situace je ješ ...

Zopakovat jarní promítání do domácností se v Mělníku nechystají

13. 10. 2020 | Majáky české kultury byly akcí, při níž se v pondělí večer na nějakou dobu naposled rozzářilo mělnické Mekuc – Mělnické kulturní centrum. Řada kulturních institucí rozsvítila světelné sloupy jako majáky předtím, než jejich světla nuceně pohasnou v rámci opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutím vlády dostala kultura nucenou pauzu – přičemž nikdo nedokáže přesně odhadnout, jak dlouho potrvá.

V Libiši vznikne nové odběrové místo na covid-19 testování

12. 10. 2020 | Už za týden se na Mělnicku otevře další místo, kde se budete moci otestovat, zda máte či nemáte nemoc covid-19. Vznikne v těsném sousedství Neratovic, v obci Libiš. První klient sem bude moci přijít už v pondělí 19. října.

Polovina žáků doma, polovina v lavicích. Druhý stupeň čeká střídavá výuka

11. 10. 2020 | Polovina žáků druhého stupně základních škol doma, druhá polovina v lavicích. Učit se přitom mají všichni. Nařízení o střídání prezenční a distanční výuky, které vychází ze snahy omezit šíření koronavirové nákazy, platí ode dneška.

PŘED 10 LETY: Obříství oslavilo 720. výročí od založení

11. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Obrziestwie, Wobrzistvo nebo Obřistwy. To jsou tři z mnoha názvů, které vystřídala obec od roku 1290, kdy se objevily první písemné zmínky o Obříství. Právě na začátku října roku 2010 celá vesnice slavila 730. narozeniny. A o zábavu rozhodně nebyla nouze.

Křeslo v Senátu obhájil Jiří Vosecký, ve druhém kole porazil Víta Vomáčku

10. 10. 2020 | Také příštích šest let bude zastupovat Českolipsko v horní parlamentní komoře Jiří Vosecký. Ve druhém kole senátních voleb, které provázel velmi nízký zájem voličů, porazil o téměř šest procent Víta Vomáčku. 

Provozovatelé fitness hledají další zdroje příjmů. Co bude dál, ptají se

9. 10. 2020 | Aktuální opatření proti šíření koronaviru zavřela nejméně na čtrnáct dní sportovní zařízení, jako jsou bazény nebo fitness centra. Pro jejich provozovatele jdeo druhou ránu v krátkém čase. Mnozíz nich si po jarních strastech neuměli představit, že by omezení jejich podnikání mělo přijít znovu.

Libor Lesák zahájí v zastupitelstvu kraje třináctý rok

6. 10. 2020 | Koalice, která bude vládnout Středočeskému kraji v následujících čtyřech letech, už je známá, sešly se v ní STAN, ODS, Piráti a Spojenci. Mezi pětašedesáti zvolenými krajskými zastupiteli je jediný zástupce Mělnicka: Libor Lesák (ODS), místostarosta Kralup nad Vltavou. Nováčkem přitom není, v této pozici získával zkušenosti už v předchozích dvanácti letech.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
10:12:19 | 21.10.2020Zpravodajství MělníkDnes.cz

Roušky budou povinné od středy venku v obcích i v automobilech

Vláda se na pondělním jednání také zabývala několika úpravami krizových a mimořádných opatření. Od středy si lidé budou muset nasadit roušky i v automobilech, pokud jedou s někým, kdo není členem společné domácnosti, a na veřejně přístupných místech ...

ČEZ Distribuce omezí plánované odstávky elektřiny kvůli vzrůstajícím požadavkům svých zákazníků na práci z domova

Z preventivních i karanténních důvodů jsou tisíce občanů České republiky doma a pracují z domova, na tzv. home office, stejně jako jejich děti, které ...

V létě se prodeji novin a časopisů nejvíce dařilo ve středních a jižních Čechách, prvenství drží malé samoobsluhy

Noviny a časopisy se letos v létě na sezónních místech nejvíce prodávaly ve Středočeském (22,2 %) a Jihočeském kraji (18,4 %). Vyplývá to z analýzy vý ...

Kde se lze nejrychleji testovat na COVID-19 ve Středočeském kraji?

Na začátku října spustily Datová platforma Golemio a Praha nový web, který nabízí přehled o nejbližších volných termínech testování na COVID-19 na úze ...

Covidový semafor: Na nejvyšším stupni jsou další čtyři kraje

Ministerstvo zdravotnictví vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s onemocněním covid-19 a aktualizovalo stupně pohotovosti. Do t ...Středa 21.10.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.