Zlatá stezka
MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Světla se v Mělníku začnou měnit v červenci

17. 6. 2019 | Mělník - Město Mělník získalo dotaci z programu Efekt 2019, který se zaměřuje na osvětlení měst a obcí. Sodíková svítidla, která se v Mělníku dosud používala, budou v letošním roce nahrazena novou LED technologií typu Alfa. Celkem se bude měnit 199 světel. Důraz by měl být kladen zejména na to, aby výměna probíhala v souladu s moderními požadavky.

Pohlednice z minulosti: Mělnické hotely 20. století

16. 6. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Na území Mělníka bylo v minulém století hned několik hotelových zařízení. Některé z nich byly dokonce postaveny dlouho před rokem 1900.

Dopravní situaci v Mělníku pomůže mostek přes Pšovku

15. 6. 2019 | Mělník - Mostek přes Pšovku v Nůšařské ulici bude uveden do provozu v pondělí 17. června. Občanům Mělníka pomůže v objízdné trase v Českolipské ulici, která byla stanovena po dobu oprav na kruhovém objezdu u Mefritu a silnice I/9 směrem na Vehlovice.

Mělničtí policisté se zapojili do evropské akce

14. 6. 2019 | Mělnicko – Ve vybraných evropských státech proběhla v době od 3. do 9. června dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Do této dopravní akce se zapojili také policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník.

Neratovická radnice plánuje řadu opatření pro zadržování vody

14. 6. 2019 | Neratovice - Jak nakládat s vodou, jaká opatření použít a odkud čerpat finanční zdroje? Všechny tyto otázky si pokládá vedení Neratovic v souvislosti s udržením vody v krajině nejen v době sucha.

Město získalo dotace na prevenci kriminality

13. 6. 2019 | Kralupy na Vltavou – Dotace na čtyři projekty z Programu prevence kriminality na místní úrovni získaly Kralupy nad Vltavou od Ministerstva vnitra ČR.

Charita otevřela novou kavárnu

12. 6. 2019 | Kralupy – Farní charita Kralupy nad Vltavou otevřela v Riegrově ulici svůj další sociální podnik. Jeho součástí jsou azylové byty pro maminky a rodiny s dětmi, nízkoprahové centrum pro děti a mládež, keramická dílna, kanceláře pro sociálně aktivizační činnost a především tréninková kavárna.

V Neratovicích chybí parkovací místa

12. 6. 2019 | Neratovice – Mezi nejpalčivější problémy většiny měst patří v současné době doprava a především parkování. Výjimkou nejsou ani Neratovice.

Protivládní demonstrace pokračovaly i v Mělníku

11. 6. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Téměř 400 lidí se na náměstí Míru v Mělníku zúčastnilo pokračujících demonstrací proti vládě Andreje Babiše. Na pódiu se střídali lokální patrioti, písničkáři, zástupci z řad studentů a promluvil také sociolog, spisovatel a esejista Jan Jandourek.

Skvělá příprava na život

11. 6. 2019 | Kralupy - Mateřská škola Generála Klapálka v Kralupech nad Vltavou je největší ve městě. Společně se svým odloučeným pracovištěm MŠ Mikovická poskytuje předškolní vzdělávání 300 dětem.

V Kralupech se chystá modernizace bazénu

11. 6. 2019 | Kralupy – Další modernizaci krytého bazénu připravuje kralupská radnice. Půjde již o třetí etapu, kterou vedení města podpořilo zpracováním projektu.

Sklad Daimleru v Úžicích zřejmě nebude

10. 6. 2019 | Úžice – Žádost na vynětí pozemků potřebných pro stavbu velkého skladu automobilky Daimler ze zemědělského půdního fondu byla Ministerstvem životního prostředí (MŽP) zamítnuta. 

Pohlednice z minulosti: Jak šel čas s budovou bývalé Okresní hospodářské záložny

9. 6. 2019 | Mělník /FOTOGALERIE/ - Budova Okresní hospodářské záložny byla postavena v roce 1937 podle projektu architektů Jindřicha Freiwalda a Jaroslava Böhma ve funkcionalistickém slohu. Součástí budovy byla i restaurace se společenským sálem v 1. patře, bufetem a pivnicí Záložna, které měl pronajaty pan restauratér Šrachta. Po roce 1948 budova patřila n.p. Restaurace a jídelny. Na krátký čas zde sídlila Česká spořitelna, která později byla nucena přesídlit na náměstí Míru. ...

Mělnická radnice chystá strategii v souvislosti se změnou klimatu

9. 6. 2019 | Mělník – Diskusí o klimatických změnách neustále přibývá. Městská část Praha 7 už dokonce vyhlásila stav klimatické nouze. K tomu se mělnická radnice rozhodně nechystá, připravila však strategii, která ze změn klimatu vyplývá. Měla by se dotýkat pěti oblastí.

Diskuse o dopravě otevřela řadu zajímavých témat

7. 6. 2019 | Kralupy /FOTOGALERIE/ – V rámci projektu Deník s vámi proběhlo ve středu dopoledne na městském úřadě v Kralupech nad Vltavou setkání se starostou, kterého se kromě vedení města zúčastnili také zástupci firem a organizací, které hrají důležitou roli v dopravě. Právě ta byla ústředním tématem zajímavé diskuse.

Rekonstrukce nábřežních zdí ochrání občany i jejich majetek

6. 6. 2019 | Kralupy – V Kralupech nad Vltavou dochází k úpravě koryta toku a také k rekonstrukci nábřežních zdí Zákolánského potoka. Účelem je obnovení původní průtočné kapacity území odtěžením sedimentů.

Deník uspořádal v Kralupech setkání se starostou

6. 6. 2019 | Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ – Ke kulatému stolu s vedením města zasedly lokální osobnosti jako ředitelé firem, či vedoucí různých organizací; mezi nimi i zástupci Středočeského kraje. Ve velké zasedací místnosti kralupského městského úřadu se totiž odehrálo ve středu 5. června setkání se starostou Markem Czechmannem, které pořádal Deník.

ON-LINE: Deník s vámi aneb Setkání se starostou Kralup nad Vltavou

5. 6. 2019 | Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ - Deník organizuje v celé republice setkání s hejtmany, primátory a starosty, na kterých se diskutují nejpalčivější oblasti života občanů v daném regionu. Nyní se kolotoč zastavil v Kralupech nad Vltavou. Setkání se starostou města Markem Czechmannem se konalo ve středu 5. června od 9.30 hodin na Městském úřadě Kralupy nad Vltavou.

Práce o víkendech urychlila opravu komunikací

5. 6. 2019 | Mělník – Práce na mělnickém kruhovém objezdu na Pšovce pokračují i o víkendech a v nočních hodinách. Oficiální termín třetí etapy byl ohlášen na začátek června, kdy došlo k úplné uzavírce úseku od Rumburské po Strážnickou ulici. Objízdná trasa vede po Českolipské a Rumburské ulici. K tomu je připojena ještě oprava jedné čtvrtiny kruhového objezdu u Mefritu.

Cítovská školka děti baví

4. 6. 2019 | Cítov - Mateřská škola v Cítově sídlí v bodově základní školy, jejíž součástí je také školní družina a jídelna. Samotná školka je součástí od roku 1986. Dříve se v Cítově školka nacházela v bývalém zámku.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
12:13:22 | 17.06.2019VZP přispěje dárcům krve až dva tisíce korun

Až dva tisíce korun mohou od letoška dostat dárci krve od Všeobecné zdravotní pojišťovny jako příspěvek na rehabilitační aktivity. Oproti loňsku nejsilnější zdravotní pojišťovna výši příspěvku zdvojnásobila. Chce tak zdůraznit nezastupitelnou roli ...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Dálková trasa pro pěší turistiku láká

13.06.2019 | Cestování, volný čas

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. I dnes se můžete vydat po stopá ...

Putovní Křišťálovou popelnici získal tentokrát středočeský Beroun!

13.06.2019 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Obyvatelé ČR třídí stále více odpadů. Města a obce se jim také snaží k tomu poskytnout co nejlepší podmínky. Díky tomu má možnost tří ...Pondělí 17.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.