MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

PŘED 10 LETY: Centrum seniorů slavilo výročí přehlídkou střevíčků

2. 8. 2020 | Letní střevíčkovou slavností si začátkem srpna roku 2010 připomněli obyvatelé mělnického centra seniorů jeho desetileté výročí.

Archeologové nabízejí tipy na zajímavé cíle ve středních Čechách

2. 8. 2020 | Zůstat na dovolenou letos raději doma je vzhledem ke koronavirové situaci velmi častou radou. Další otázkou ale je – kam v domovině vyrazit? Pokud už máte návštěvy nejbližších hradů a zámků za sebou a hledáte něco nového, co byste mohli vidět, pak vás možná zaujme nabídka archeologů.

Růst cen nemovitostí následky koronavirové krize nezastavily

31. 7. 2020 | Očekávání, že by koronavirová krize mohla přispět ke snížení cen nemovitostí, se nenaplnila. Byty a domy jsou nyní naopak dražší nebo jejich ceny zůstávají na stejné výši jako na začátku jara. Jak se bude situace na trhu dále vyvíjet, je nejisté.

Přechody v Bezručově ulici jsou bezpečnější

30. 7. 2020 | K bezpečnosti chodců v Mělníku přispějí dva nasvícené Oranžové přechody, které se nacházejí zhruba tři sta metrů od sebe v Bezručově ulici. Ta patří mezi nejfrekventovanější mělnické komunikace.

V chloumeckém lese opět řádí kůrovec, kalamita ale nehrozí

30. 7. 2020 | V lese na mělnickém Chloumku byl zaznamenán mírný nárůst výskytu kůrovce. Jak ale potvrdil správce městských lesů Željko Filipovič, nepředstavuje to pro les kalamitní stav. Ke snížení populace kůrovce mohou přispět srážky z poslední doby, které ovšem pomohou pouze dočasně.

Zavlažovací vaky pomohou zeleni ve městech

29. 7. 2020 | Mezi Mělník, Neratovice, Kralupy nad Vltavou, Byšice, Veltrusy, Líbeznice a Kladno rozdělí letos Středočeské vodárny 350 zavlažovacích vaků. Instalovány budou ke stromům, jimž mají pomoci v období dlouhodobého sucha.

Nelahozeveské tunely čeká rekonstrukce, přibude jeden nový

29. 7. 2020 | V rámci rekonstrukce traťového úseku mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí přibude prostřednictvím svážné štoly také nový jednokolejný tunel. Stávající dvoukolejné tunely se přitom změní na jednokolejné.

Rekonstrukce pozmění jízdní řády autobusů

27. 7. 2020 | Cestující hromadnou dopravou čekají v srpnu komplikace. Kvůli rekonstrukci silnice II/243 v úseku Březiněves – Bořanovice – Líbeznice a s ní spojenou uzavírkou budou pozměněny jízdní řády linek 348, 368, 369 a 656. Od soboty 1. srpna do středy 5. srpna budou linky 348 a 369 mezi zastávkami Ďáblice a Zlonín, Rozcestí využívat objízdnou trasu bez zastávek, což se dotkne Březiněvsi, Bořanovic a Líbeznic, kam se autobus nedostane. ...

Obchvat u Velvar dokončí o něco dříve

27. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Třináctikilometrový obchvat silnice I/16 ze Slaného do Velvar bude dokončený o něco dříve, než bylo původně v plánu. Místo v listopadu má být hotovo v září. V pátek 24. července to přímo na stavbě řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Přenosy ze zastupitelstva sleduje málo lidí, někde je ale chtějí zachovat

27. 7. 2020 | Některá města na Mělnicku přenášejí jednání zastupitelů živě po internetu. Jedno takové vysílání, které provádí objednaná firma, přitom může vyjít i na zhruba čtyřicet tisíc korun, podle náročnosti. Sledovanost streamů ze strany občanů navíc není valná. Města ale chtějí přenosy poskytnout maximální komfort obyvatelům, kteří se na jednání nemohou dostat.

PŘED 10 LETY: Tuhaň slavila pouť

26. 7. 2020 | Ani déšť nevadil dětem a dospělým, kteří si užívali atrakce, soutěže, muziku a pohodu na pouti v Tuhani v roce 2010.

Mělnické nemocnici nově pomáhají monitory dechu

26. 7. 2020 | Mělnická nemocnice získala deset nových monitorů dechu pro novorozence od nadace Křižovatka. Finanční dar na nové vybavení pro neonatologické oddělení poskytl Středočeský kraj.

Vedení Byšic se o nakažených v obci dozvědělo jako poslední

24. 7. 2020 | Obec Byšice na Mělnicku zaznamenala výskyt nakažených onemocněním Covid-19. Podle mluvčí Krajské hygienické stanice Dany Šalamunové však o nové ohnisko nejde.

Z ARCHIVU: Vichr serval z věže kostela kovovou kopuli s křížem

24. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ulomená kopule věže barokního kostela v Chorušicích zaměstnala v červenci roku 2009 mělnické profesionální hasiče na dvě hodiny. Nevydržela silné poryvy větru.

Závod pomůže Nadaci policistů a hasičů

24. 7. 2020 | Nadaci policistů a hasičů přispěje výtěžek benefiční akce, která se odehraje po prázdninách v Dolních Beřkovicích.Běžecký a překážkový závod Jentak-race je spojen s dětským dnem s ukázkami práce policistů a hasičů a večerní zábavou, kde zahraje kapela Echo91.

Léto s Kašpárkem si děti užívají

24. 7. 2020 | Rodinné centrum Kašpárek v Mělníku pořádá již pět let mimo dalších jiných aktivit příměstské tábory a ani letos tomu není jinak. Jen plánovaní programu táborů bylo o trochu těžší než v minulých letech vzhledem k nastalé situaci s koronavirem.

Do Zákolan se vrátily autobusy, soukromník již zátarasy odstranil

24. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Do Zákolan už se vrátily autobusy. Soukromník, který nesouhlasí s budováním chodníku před svým domem, vytvořil v místě zátarasy z mobilního zábradlí a autobusy se kvůli tomu v složité křižovatce nemohly vytáčet. Přestaly proto obec obsluhovat.

Mělník navýší počty stojanů na kola

24. 7. 2020 | Mělník plánuje další navýšení počtu stojanů pro jízdní kola. Jak potvrdil místostarosta Petr Volf, dochází k tomu průběžně v rámci několika investičních akcí. „Přibude zhruba šedesát nových cyklostojanů, každý pro dvě kola,“ vysvětlil Volf.

Z ARCHIVU: Větrná smršť kácela stromy a rvala střechy

23. 7. 2020 | Obrovský vichr, který se přehnal Mělnickem koncem července roku 2009, po sobě zanechal hotovou zkázu. Vzduchem létaly větve ze stromů a silný vítr vyvracel stromy i s kořeny. Na některých místech nemohly jezdit vlaky, poničené byly střechy domů a na dvou místech hořely elektrické kabely.

Rekonstrukce sálu velvarské Záložny začne za dva týdny

23. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Práce na přestavbě společenského sálu v někdejším hotelu Záložna ve Velvarech budou zahájeny do čtrnácti dnů. Město již vybralo z osmi zájemců zhotovitele s nejnižší cenovou nabídkou, a to firmu z Kroměříže, která se ujme výstavby reprezentativního multifunkčního kulturního centra.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
12:12:40 | 04.08.2020Covidový semafor je bílý, devět okresů je zelených, bez rizika komunitního přenosu

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo mapu stupňů pohotovosti. Stupně pohotovosti vyplývají z aktuální epidemiologické situace. Okresy ČR jsou aktuálně převážně bílé, tedy se zanedbatelným rizikem, devět z nich je zelených, bez rizika komunitního ...

Nemocných chronickou virovou hepatitidou opět přibývá, léčba žloutenky stála vloni VZP skoro miliardu

28.07.2020 | Další

Nemocných hepatitidou opět mírně přibývá. Mezi roky 2018 a 2019 to byl nárůst přes 600 pacientů. Nejvíce klientů VZP trápí chronická hepatitida, ktero ...

Hydrometeorologický ústav vydal výstrahu: ve Středočeském kraji je nebezpečí požárů!

28.07.2020 | Z regionu

Český hydrometeorologický ústav vydal vzhledem k teplému počasí s minimem srážek a proudění velmi teplého vzduch od jihu pro Středočeský kraj i další ...

Ministerstvo zdravotnictví připravilo systém čtyř stupňů vyhlašování karanténních opatření - semafor

27.07.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky připravilo systém čtyř stupňů pohotovosti (takzvaný semafor), ...

Ve městě Mělník mají další dva Oranžové přechody, rádi by jich ovšem jednou měli nejméně plný tucet

27.07.2020 | Z regionu

Sedm Oranžových přechodů, jejichž nasvícení finančně podpořila Nadace ČEZ, má již město Mělník. Dva z nich byly oficiálně zprovozněny ve čtvrtek 23. č ...

Novorozence v Nemocnici Mělník bude hlídat 10 nových monitorů dechu

23.07.2020 | Z regionu

Nemocnice Mělník má od úterý 21. července k dispozici 10 nových monitorů dechu pro novorozené děti. Jejich používání podstatně zvýší bezpečnost malých ...

Jesle nahradí dětské skupiny, vláda schválila novelu zákona o jeslích

21.07.2020 | Zpravodajství

Předškolní péče o ty nejmladší děti změní podobu. Vláda schválila novelu zákona o poskytování péče o dítě v dětské skupině. Dětské skupiny tak budou m ...

Jaká práva máte při cestách po železnici

20.07.2020 | Další

Cestování vlakem je díky pestré nabídce různých druhů vlakových spojů velice oblíbené. Ať už cestujete osobním vlakem, rychlíkem či lůžkovým nočním vl ...

Příroda v obležení: Jak a kam hlásit turistický vandalismus

15.07.2020 | Zpravodajství

Nadešel čas dovolených, který letos pro většinu Čechů bude ve znamení pobytu v tuzemsku uprostřed přírody. A právě ta dostane během letní sezony zabra ...

Cyklisté pozor! Jízda na kole může být spojena s neplodností

15.07.2020 | Další

Cyklistika a saunování - tyto oblíbené aktivity mohou podle lékařů zhoršovat kvalitu spermií, a tedy negativně ovlivňovat mužskou plodnost. U obou čin ...Úterý 4.8.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.