MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Mělnický deník - zprávy

Z regionu

Mělnický deník - zprávy Zdroj: Mělnický deník - zprávy |

Mezi Mělníkem a Prahou nově jezdí více autobusů. Další ještě přibudou

15. 10. 2021 | Podařilo se zajistit část chybějících řidičů, a tak obyvatelé Mělníka mají od tohoto týdne lepší autobusové spojení s Prahou než dosud – přičemž s počátkem listopadu je podle organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) naděje na další zlepšení. Zejména pravidelní cestující mohli ocenit, že na lince 349 Mělník–Praha jezdí od pondělka více autobusů. IDSK to vyčíslila na zhruba 70 procent předcovidového stavu. ...

OBRAZEM: Firemní dobrovolníci na Mělnicku vylepšili zahradu, park, altán i stěny

12. 10. 2021 | Oškrábat, vykopat, odříznout i sesbírat, ale také natřít nebo sestavit. Takové byly úkoly, jejichž splněním se pochlubili zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny ORLEN Unipetrol. V rámci letošních Dobrovolnických dnů se ve středních Čechách činili v Kralupech nad Vltavou, Neratovicích a Veltrusích.

Vítězná koalice na Mělnicku získala čtrnáct a půl tisíce hlasů

9. 10. 2021 | Mnohem vyrovnanější volební boj než v celokrajském i celostátním soupeření byl souboj o první místo na Mělnicku. Také zde se stala vítězem koalice SPOLU, sdružující ODS, KDU-ČSL a TOP 09, avšak jen s náskokem necelého procentního bodu. Získala 14 580 hlasů, což představuje podíl 27,49 procenta – a ANO na druhém místě patří 26,58 procenta díky 14 098 hlasům.

Počet voličských průkazů se letos ztrojnásobil, hlásí Kokořín

9. 10. 2021 | Ujít si volby letos nenechala ani řada výletníků vyrážejících za odpočinkem na Kokořínsko – a jde o voliče, kteří se na to zjevně připravovali už s předstihem. Naznačuje to alespoň zkušenost volebních komisí v regionu s využitím voličských průkazů.

Na regulérnost voleb dohlédla na Mělnicku i kontrola z ústředí

9. 10. 2021 | Volební účast je docela vysoká, a to nejen v Kralupech nad Vltavou, ale i v okolí města. To k zájmu o volby do Poslanecké sněmovny řekla Deníku půl hodiny před sobotním polednem vedoucí správního oboru kralupské radnice Dagmar Volfová. „Objížděli jsme volební místnosti v celém obvodu obce s rozšířenou působností – a všichni měli kolem 50 procent nebo přes 50,“ konstatovala.

Volby v Neratovicích: po velkém zájmu v pátek chodí občané i v sobotu

9. 10. 2021 | Na Neratovice je účast zatím velmi dobrá. Tak v sobotu 9. října po 10. hodině okomentoval Deníku zájem voličů o hlasování ve sněmovních volbách 1. místostarosta Marek Lenc (Neratovice jinak). „V našich velkých okrscích je nyní kolem 45 až 50 procent,“ konstatoval.

PODÍVEJTE SE: Zájem, s nímž k urnám zamířili mělničtí voliči, překvapil

8. 10. 2021 | Svého práva jít k volbám využily na Mělníce tři pětiny občanů. Deníku to řekla vedoucí kanceláře vedení městského úřadu Barbora Walterová Benešová. „Deset minut před uzavřením volebních místností dosahovala účast 61 procenta,“ konstatovala s tím, že odvoleno mělo 9680 občanů.

Volby v Mělníku očima strážníků: občané přišli, jakýkoli problém nikoli

8. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Bez front a bez tlačenic, ale nikoli bez zájmu. Tak v Mělníku začaly v pátek odpoledne sněmovní volby. „Lidé volit chodí,“ řekla Deníku vedoucí kanceláře vedení městského úřadu Barbora Walterová Benešová dvě hodiny po otevření volebních místností. Prozatím zůstalo u takovéhoto prvního dojmu; podrobnější sčítání voličské účasti chystají Mělničtí až na večer. „Chceme nechat komise pracovat,“ vysvětlil Deníku vedoucí odboru dopravních a správních agend městského úřadu Josef Daniška. ...

INFOGRAFIKA: Podívejte se, jak na Mělnicku volili v roce 2017 vaši sousedé

8. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Vzpomínáte si, jak v kraji dopadly poslední sněmovní volby v roce 2017? Pokud ne, přinášíme vám připomínku tehdejších výsledků. Podívejte se, jak tehdy volili vaši sousedé nebo lidé z vedlejší obce.

PODÍVEJTE SE: Vinobraní u Bettiny Lobkowicz na Mělníku je v plném proudu

7. 10. 2021 | Také na mělnických vinicích je letošní vinobraní v plném proudu. Blahodárné sluníčko, které se i počátkem října opírá do strání jednoho z největších vinařství na Mělnicku, zvyšuje kvalitu sklízených hroznů, které každoročně vydají okolo 100 tisíc litrů kvalitního vína různých odrůd.

Koronavirové hlasování z auta se chystá už na středu: v ulici Karolíny Světlé

5. 10. 2021 | Připravit si nejen občanský průkaz, ale také potvrzení od lékaře nebo z hygieny (případně doklad o pozitivním výsledku testu) musí lidé, kteří chtějí ve středu 6. října využít možnosti hlasovat v parlamentních volbách z auta, vyhrazené pro voliče v koronavirové karanténě nebo izolaci. Takzvaná drive-in stanoviště, zřízená po jednom v každém okrese, budou v provozu mezi osmou a sedmnáctou hodinou.

Hasiči z Libiše převezmou cisternu, která dosloužila u sousedů: ve Spolaně

29. 9. 2021 | Rušno bude ve středu 29. září vpodvečer v Jiskrově ulici v Libiši. Před hasičskou zbrojnicí se chystá slavnost spojená s předáním hasičské techniky, kterou místní dobrovolný sbor převezeme od zástupců Spolany.

OBRAZEM: Staveniště opěrné zdi v Tupadlech se přestěhovalo mimo silnici

29. 9. 2021 | Pohodlnější jízdu mají v Tupadlech řidiči, kteří Mělnickem projíždějí po jedné z páteřních tras v regionu - po silnici první třídy I/9, jež směrem od Liběchova na Českou Lípu také představuje velmi oblíbenou trasu vyjížděk motorkářů. Právě v Tupadlech se blíží do finále sanace opěrné zdi komunikace.

Tradiční dovážka obědů se zhroutila. Senioři nyní mají dražší nejistotu

28. 9. 2021 | Co budou jíst a za kolik? Tuhle otázkou si nyní kladou klienti pečovatelské služby v Kralupech nad Vltavou z řad seniorů. Ta jim nyní dováží obědy, které jsou dražší než dřív - a jak to bude do budoucna, zůstává plné otazníků. Dosavadní způsob dodávek obědů, což tato příspěvková organizace označovala za jednu ze svých nejvyužívanějších služeb, se nicméně zdá být minulostí.

PODÍVEJTE SE: Na vysazování ryb do Labe tradičně dohlédly i děti

26. 9. 2021 | /VIDEO/ Pět set kilogramů ryb čerstvě přibylo v Labi u Spolany. Stalo se tak právě jejím přičiněním. Firma se do vysazování ryb do řeky zapojuje už osmým rokem – přičemž spolupracuje nejen s místními rybáři, ale tradičně přizve také školáky. A rovněž zástupce Ekologického centra Kralupy nad Vltavou, aby se dětem dostalo širšího poučení a výlet k Labi byl pro ně zábavnější se současným povzbuzením zájmu o životní prostředí, sdělila Deníku Radmila Čukatová z centrály rafinérské a petrochemické sku ...

OBRAZEM: Mělnická Jizerská padesátka se jela za letního počasí

26. 9. 2021 | O tom, že klasické lyžování nemusí být nutně zimní disciplínou, opět přesvědčili veřejnost organizátoři 28. ročníku recesistického závodu Mělnická Jizerská 50, který se na náměstí Míru v Mělníku jel v sobotu 25. září. 

OBRAZEM: Studenti zahradnické akademie pomohli s výstavou orchidejí v Praze

22. 9. 2021 | Podzimní výstava v Botanické zahradě v pražské Troji přiblíží rostlinné bohatství a extrémy jihoamerického Ekvádoru. Expozice se zaměří zejména na extrémy mezi orchidejemi, a to jak na miniatury, tak na druhy dorůstající doslova obřích rozměrů.

PODÍVEJTE SE: Modernizovaná plavební komora v Hoříně zahájila provoz

18. 9. 2021 | Modernizovaná plavební komora byla v Hoříně u Mělníka slavnostně uvedena do provozu v sobotu 18. září. Divácky atraktivní zdvižení mostu a proplutí lodi Nepomuk jsme navštívili s redakčním objektivem.

PODÍVEJTE SE: Na vinobraní do Mělníka dorazily tisíce lidí

18. 9. 2021 | Mělnické vinobraní se koná od pátku 17. do neděle 19. září. Dění na Náměstí Míru jsme v sobotu 18. září odpoledne navštívili s redakčním objektivem.

Sláva v Hoříně a Vraňanech: zvedací mosty nastupují do služby

18. 9. 2021 | Obdivovatelé techniky, ale i děti si v sobotu odpoledne přijdou na své na dvou místech podél Vltavy na Mělnicku: v Hoříně a Vraňanech. Od 13 do 17 hodin tam Ředitelství vodních cest ČR uspořádá slavnost k zahájení provozu unikátních zvedacích mostů na Vraňansko-hořínském plavebním kanálu.

Zdroj: Mělnický deník - zprávy - melnicky.denik.cz
22:14:21 | 15.10.2021Zpravodajství MělníkDnes.cz

Peníze pro kulturu budou tentokrát k dispozici již začátkem roku

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Změnit systém vyplácení dotací pro kulturní instituce chce radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda (Spojenci): "Zástupci kultury a pořadatelé kulturních akcí budou mít nyní možnost zažádat si o ...

Mezinárodní den archeologie si opět připomenou i středočeská muzea

Mezinárodní den archeologie si opět připomenou i středočeská muzea.Některá připravila program už na tuto sobotu 16. října, další akce se budou konat o ...

Radní Středočeského kraje doporučili zastupitelům schválit finanční dary Policii ČR a HZS Středočeského kraje

Finanční dar ve výši 4 mil. Kč má pomoci Policii ČR jednak s pořízením bezpilotních dronů a zaměřovací a zpracovatelské techniky, kterou využije dopra ...

V sobotu proběhne na třinácti místech v zemi další Den za obnovu lesa

DEN ZA OBNOVU LESA je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se již v sobotu 16. října na t ...

Společnost Innogy, největší dodavatel plynu, zvýší ceny o 10,6%

Největší tuzemský dodavatel plynu innogy Energie upraví od 20. listopadu ceny zemního plynu. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a ma ...Sobota 16.10.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.