MělníkDnes.cz
MělníkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Mělník a Středočeský kraj

Největší trampolína, zvířátka i koncerty. Zoopark Zelčín zahajuje sezónu

23. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nová sezóna odstartuje v Zooparku Zelčín v sobotu 25. března. Kromě zvířátek čeká na návštevníky také nové trampolínové centrum s jedenácti vzduchovými trampolínami. Jeho součástí je také největší vzduchová trampolína ve střední Evropě. V sobotu mají všechny děti vstup do zooparku a na trampolíny zdarma. 

Kam v Mělníku na řízek se salátem? Ceny poledních menu nejdou pod dvě stovky

23. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Fenomén české kuchyně - řízek s bramborovým salátem - patří v restauracích mezi nejvyhledávanější pokrmy. V některých podnicích se přitom toto tradiční české jídlo opakuje na jídelním lístku pravidelně jednou týdně. A zákazníci se tam v řízkových dnech vracejí. Kolik zaplatíte v mělnických restauracích za menu s řízkem? Ceny se liší nejméně o stokorunu.

Video, foto: Kralupy si připomněly tragický nálet z konce druhé světové války

22. 3. 2023 | Kralupy nad Vltavou si ve středu připomněly jednu z nejtragičtějších událostí ve svých dějinách. 22. března 1945 město zasypaly bomby spojeneckého letectva.

Hnědé popelnice už se zase plní. Svoz bioodpadu v Kralupech začíná za dva týdny

22. 3. 2023 | Hnědé popelnice na zahrádkách u kralupských domů se s jarním počasím začínají plnit shrabanou trávou a zbytky listí i větvičkami z ořezu stromků. Také letos bude svoz bioodpadu ve městě probíhat každé dva týdny, poprvé ve středu 5. dubna.

KVÍZ pro Mělničáky: Jak dobře znáte historii svého města a jeho památek?

22. 3. 2023 | Mělník je město plné historie, vína a společenských událostí. Zkuste si na chvíli představit, že jste průvodcem a odpovídáte na zvídavé otázky jeho návštěvníků. Troufli byste si? Jak dobře znáte historii svého města? Vyzkoušejte náš kvíz.

Zdroj: melnicky.denik.cz | Další zprávy »
22:16:11 | 23.03.2023

Upadající Evropa má (poslední?) naději v Latinské Americe. Svět Tomáše Koloce

Upadající Evropa má (poslední?) naději v Latinské Americe. Svět Tomáše Koloce

19. 3. 2023 | ROZHOVORY NA OKRAJI Rozhovor s Dr. Martinem Lampterem, filozofem a politickým ekonomem, který přednáší především na univerzitách v Evropě a Jižní Americe.

Měly by být domácí úkoly povinné? Určitě ano. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Měly by být domácí úkoly povinné? Určitě ano. Pojďme hovořit o školství s učitelem

17. 3. 2023 | Asi před měsícem spustila skupina rodičů a učitelů petici, která požaduje, aby domácí úkoly byly dobrovolné. Podle petentů by každý žák měl mít možnost se rozhodnout, zda úkol splní, či nikoliv. Autoři petice NETVRDÍ, že jsou domácí úkoly principiálně špatné. Jen zastávají názor, že by se mělo jednat o soubor námětů a doporučení, z nichž si žáci a jejich rodiče budou moci vybrat. To nezní špatně. Problém je však složitější. Otázka domácích úkolů totiž nemá jen „lidskoprávní“, ale také odbornou r ...

Olinka Schoberová, holka od železné opony. Tvář naší země pro celý svět. Výročí Jakuba Vosáhla

Olinka Schoberová, holka od železné opony. Tvář naší země pro celý svět. Výročí Jakuba Vosáhla

15. 3. 2023 | Viděl jsem nedávno na nějaké sociální síti meme: Vaše babička byla tak cool, jak vy nikdy nebudete. Znovu mě napadlo právě k dnešním osmdesátinám Olgy Schoberové, která tehdy byla cool úplně nejvíc ze všech. Jako „Olinka Berova“ měla fanouškovskou základnu napříč všemi kontinenty a v šedesátých letech měl svět spojenou naší zemi, pokud ji vůbec poznal, právě s její tváří.

Čím je krytý náš blahobyt. Komentář Štěpána Chába

Čím je krytý náš blahobyt. Komentář Štěpána Chába

15. 3. 2023 | Abychom se mohli i nadále držet futer při přesvědčování okolního světa, že právě my jsme výspa vší civilizace a světového bohatství z toho plynoucího, musíme mít nějaké krytí. Nějakou nadhodnotu, kterou okolní svět postrádá a kterou nám může jen a jen závidět. V minulosti jsme, jakožto evropský kontinent, řešili svou dominanci zbraněmi, a byli jsme na koni. Pak přišla průmyslová revoluce, svět jsme předběhli o desítky let dopředu. Přišla internetová revoluce, kde jsme ještě stihli uběhnout za do ...

Jak se ve Švédsku pracuje a v ČR hází vina na předchozí vládu. Komentář Štěpána Chába

Jak se ve Švédsku pracuje a v ČR hází vina na předchozí vládu. Komentář Štěpána Chába

13. 3. 2023 | Petr Fiala, ještě před deseti lety rozumný pravicově konzervativní politik, který poukazoval na nejapné nápady Evropské unie a razantně je odmítal, při předsednictví ČR Radě Evropy urychlil a přijal jako správný lokaj bez námitek všechny důležité dokumenty Green Dealu. „Zřídka jsem viděl předsednictví, které bylo úspěšnější, cílevědomější a profesionálnější,“ prohlásil Frans Timmermans, duchovní otec Green Dealu a jeho fanatický režisér. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
22:16:12 | 23.03.2023

Na nízký tlak káva nefunguje, pomocnou ruku vám podá řezník

Na nízký tlak káva nefunguje, pomocnou ruku vám podá řezník

23. 3. 2023 | Nízký tlak je sice nenápadný, ale zrádný. Zamotá se vám hlava a během vteřinky jdete k zemi. Praktické rady navrhují šálek silné kávy, ten vám ale nepomůže. Stačí mrknout se do spíže. Dozajista tam najdete dobroty, které vám zamastí koutky a pozvolna vrátí tlak do zdravých hodnot. Zdravý tlak se pohybuje kolem 120/80. Realita je ale jiná. Stačí mírná nadváha, dlouhodobý stres, cukrovka nebo hormonální kolotoč, jako je menopauza a andropauza, a čísla letí nahoru. U mladších ročníků, u ...

Zdroj: ctidoma.cz | Další zprávy »
22:16:12 | 23.03.2023

Čtvrtek 23.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes